Antrenman öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan GMG Kastamonuspor Teknik Direktörü Fırat Gül, şampiyonluk hedefine yürüyebilmek için üzerlerine ne düşüyorsa yapacaklarını söyledi.

Hafta sonu oynanan ve 90+3’üncü dakikada Muhammet Arslantaş’ın attığı golle 2-1 mağlup ettikleri Denizlispor maçının oldukça zor geçtiğini ifade eden Gül, “Denizli gerçekten çok dirençli bir takım. Özellikle iç saha maçlarında çok fazla pozisyon veren bir takım değil. Maçın 90 dakikası boyunca aynı tempoda oynayabilen bir takım. Ligin sonunda bu şekilde giderlerse çok büyük bir hüsran yaşayacaklarını düşünmüyorum” dedi.

Gmg Kastamonusporda Sarıyer Hazırlıkları Tamam (3)

“BİZİM İÇİN ÖNEMLİ BİR GALİBİYETTİ”

Denizlispor karşısında aldıkları 3 puanın kendileri açısından çok önemli olduğunun altını çizen Fırat Gül, “Çünkü bizimde aynı dilden cevap vermemiz gerekiyordu rakibimize. En az onlar kadar sert, onlar kadar mücadele etmemiz gerekiyordu ki maçı kendi lehimize çevirmek için. Maçın son anında bir duran top golü yedik. Arkasından tekrar maçı çevirmeyi bildik. Bir hedefe gidiyorsanız böyle maçlardan galip çıkarak gidiyorsunuz. Bu anlamda bizi çok büyük artısı olan bir maçtı. Tabii ki ligde daha çok maçımız var, bu maç artık geride kaldı” diye konuştu.

Gmg Kastamonusporda Sarıyer Hazırlıkları Tamam (2)

“HEDEFE GİDEN YOLDA ÜZERİMİZE NE DÜŞÜYORSA

TAKIM OLARAK ONU YAPMAK İÇİN MÜCADELEMİZİ VERECEĞİZ”

Gazi Stadı’nda oynayacakları Sarıyer maçı ile ilgilide değerlendirmelerde bulunan GMG Kastamonuspor Teknik Direktörü Fırat Gül konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

GMG Kastamonuspor nasıl şampiyon olur? GMG Kastamonuspor nasıl şampiyon olur?

“Denizli maçının bitişiyle beraber oynayacağımız Sarıyer maçına hazırlanmaya başladık. Sarıyer takımı da aslına baktığımız zaman çok iyi bir kadrosu var. Ligin altında bir kadro değil. Özellikle ön taraftaki oyuncular etkili oyuncular. Savunmada tecrübeli oyuncuları var. Kolay bir maç olmayacak ama biz yine hedefe giden yolda üzerimize ne düşüyorsa takım olarak onu yapmak için mücadelemizi vereceğiz.”

Kaynak: Kastamonu İstiklal Gazetesi