Gazetemizin köşe yazarı Barış Kılınçkıran projede yaşanan gelişmeleri aktardı. Kılınçkıran, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla gerçekleşen Yeni Şehir Stadyumu Projesi'nin detaylarını paylaştı. Kılınçkıran, gazetecilik refleksiyle müjdeyi önce kamuoyuyla paylaştığını belirterek, Kastamonuspor'un yanı sıra birçok futbolseverin uzun süredir beklediği bu projenin artık resmi olarak onaylandığını ifade etti.

Projenin detaylarına ilişkin bilgileri AK Parti Genel Merkezi kaynaklarından edindiğini belirten Kılınçkıran, Kastamonu'dan Ankara'ya giden ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'la birebir görüşme fırsatı bulan heyetin, Erdoğan'dan üç ayrı konuda destek istediğini açıkladı. Bu konulardan birinin de Yeni Şehir Stadyumu projesi olduğunu belirten Kılınçkıran, görüşme sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla stadyum projesinin 15 gün içerisinde ihaleye hazır olacak şekilde planlanmasının istendiğini aktardı.

İnebolulu o aile madalyaları birlikte topladı İnebolulu o aile madalyaları birlikte topladı

Stadyumun kapasitesi, proje yerinin ve diğer detayların resmi açıklamasının hafta başında yapılacağını belirten Kılınçkıran, Cumhurbaşkanı Erdoğan başta olmak üzere, yatırıma öncülük eden, takip eden ve sonuca ulaşmasında emeği geçen herkese şahsı ve tüm Kastamonulu futbolseverler adına teşekkür etti.

Kaynak: Barış Kılınçkıran (Özel Haber)