Kastamonu’da maç heyecanı saha dışına taşacak Kastamonu’da maç heyecanı saha dışına taşacak

GMG Kastamonuspor yeni Başkanı Cengiz Aygün, genel kurul toplantısına katılanlara teşekkür ederek başladığı konuşmasında: "Kastamonuspor hepimizin kulübüdür. Yasal gereklilikler nedeniyle anonim şirket statüsüne geçmek zorundayız, bu konuyu daha önce hiç düşünmemiştik. Ben Kastamonu'nun bir evladıyım ve bu şehre ait olmaktan gurur ve onur duyuyorum. Eğer mümkün olsaydı, logoda doğrudan Kastamonuspor adını kullanmayı tercih ederdim. Ancak yasal olarak adımız tescilli olduğu için bunu yapamıyoruz. GMG adını kullanmamızın başka bir amacı yoktur. Kulüp, hepimizin malı olarak kalacaktır." dedi.

"KASTAMONU HALKININ ABİSİ VE KARDEŞİ OLMAYA TALİBİM"
Kastamonuspor'a başkan seçilmekten büyük bir onur, şeref ve gurur duyuyorum diye konuşan Aygün konuşmasına şöyle devam etti:
"Herkesin siyasi tercihleri vardır, benim de var. Ancak bu şehirde siyaset yapmayı düşünmüyorum. Ben Kastamonu halkının abisi ve kardeşi olmaya talibim. Duygusal anlamda pek çok şey söylemek istiyorum ancak konuşmayı uzatmak istemiyorum. Kastamonu, çok büyük ve önemli bir il, bu bilinci taşıyorum. Kastamonu, bir kaya gibi büyüktür ve bu kaya altında kalmaya cesaret edenler yanılır. Kastamonu insanı, özü ve sözüyle diğer illerden farklıdır. Bu il, şehitler ve gazilerin şehridir."


Türkiye Futbol Federasyonu ile görüşmelerimizi sürdüreceğiz diye konuşan Aygün; "Son dört haftada maalesef istediğimiz sonuçları alamadık. Futbol zaman zaman inişler ve çıkışlar yaşatabilir. Bizim, teknik ekibimizin ve oyuncularımızın hataları olabilir. Şu anda Iğdır maçına odaklandık ve sahada aslanlar gibi mücadele edeceğiz. "dedi.

“Hakem hatalarını söylediğim için TFF Başkanı beni engellemiş”
"Kastamonu büyü taştır. Kastamonu ile birileri uğraşmaya kalkarsa o taşın altında kalır. Kastamonu insanıyla, özüyle, sözüyle çok farklı bir il. Kastamonu şehitler ve gaziler ilidir. TFF ile salı gönü konuşacağız. Son dört haftada maalesef çok iyi sonuçlar almadık. Futbolda zaman zaman düşüşler olabilir. Bizim, hocalarımızın ve çocuklarımızın hataları olabilir. Şuanda Iğdır maçına kenetlendik. Çıkıp aslanlar gibi oynayacağız. TFF bazen bazı konularda hassas davranmıyor. Biz hiçbir zaman hakem hatalarının arkasına saklanmayız. Çıkacaksın kazanacaksın. Hakemi de yeneceksin. Şampiyonluklar böyle kazanılır. Ama bazı hatalardan dolayı moralimiz bozulup, takımımız etkilenebiliyor. Ben bazen hakem hataları oldukça TFF başkanımıza atıyordum. Sağolsun beni engellemiş. Bizim derdimiz Kastamonuspor'u şampiyon yapmaları değil. Futbolda çirkinliklerin olmamasıdır. Biz hak ediyorsak kazanalım, hak etmiyorsak kazanmayalım. Kastamonuspor başkanı olarak biraz daha sakin olmam gerektiğini düşünüyorum. Türkiye'de ki bütün takımlarımız bizim. Bu sezon biz hak ediyorsak bunu kimse almaya kalkmasın. Kimsenin bunu yapmasına izin vermeyiz. İnşallah bu yıl şampiyon olacağız. Bu güzel ilimize Kastamonu’ya şampiyonluğu tattıracağız."

Kaynak: TV366