Kastamonu Cide’de gerçekleşen fırtına sahili ve limanları vurdu. Ancak DDenizkonak Şehit Onur Ensar Ayanoğlu Balıkçı Barınağı''nda önceden alınan önlemler sayesinde hiçbir tekne zarar görmedi.

Karadeniz sahilinde 18-19 Kasım tarihlerindeki şiddetli fırtına sebebiyle birçok balıkçı barınağı hasar gördü. Karadeniz sahilinde hasar görmeyen ve hiçbir zaiyat vermeyen tek balıkçı barınağı ise Denizkonak Şehit Onur Ensar Ayanoğlu Balıkçı Barınağı oldu.

FIRTINA İÇİN ÖNCEDEN ÖNLEM İŞE YARADI

Abana'da ilginç kaza: Yol sandı, havuza düştü Abana'da ilginç kaza: Yol sandı, havuza düştü

Denizkonak Şehit Onur Ensar Ayanoğlu Balıkçı Barınağı tarafından günler öncesinden bilinen fırtına için tedbir alındı. Tüm liman içi sandal ve tekneleri güvenli yerlere alarak liman geri sahasına taşındı. Yeşil ruhsatlı üç tekne ise liman içinde bulunan emniyet şamandırasına bağlanarak güvenli şekilde denizde barınmaları sağlandı.

Denizkonak Şehit Onur Ensar Ayanoğlu Balıkçı Barınağı Kooperatifine teşekkür eden tekne sahipleri, “Dikkatli ve titiz çalışma yaparak fırtına öncesi tüm önlemleri alan, Denizkonak-Çamaltı-Uğurlu Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mevlüt Kurt ve ekibi, fırtına için önlem alarak teknelerimizin zarar görmesini engellediler. Biz tekne sahipleri olarak kendilerine teşekkür ediyoruz” dediler.

Kaynak: Mehmet SALMAN