GMG Kastamonuspor Yönetim Kurulu Üyesi Erkan Yılmaz, Sarıyerspor karşılaşması öncesi maç yayını ve ofsayt denilen gol için cevap verdi.

Takımımızın yarın oynanacak Sarıyerspor karşılaşması öncesinde ortaya atılan canlı yayın ve Denizlispor maçında yaşandığı belirtilen ofsayt pozisyonuna ilişkin bu açıklamayı yapmamız zaruri olmuştur. 
Öncelikle zirve yarışında olan tüm kulüplere saygımızın sonsuz olduğunu belirtir, hak edenin şampiyon olması arzumuzu her daim olduğu gibi bir kez daha hatırlatırız. 
Rakiplerimizden Amedspor’un anlamakta güçlük çektiğimiz canlı yayın tepkisini tebessümle takip ediyoruz. Zira geçtiğimiz süreçlerde neredeyse her hafta Amedspor’un karşılaşmaları Devlemizin kanalı TRT 6’da canlı yayınlanırken bu kentin insanları ve bizler sesimizi çıkarmadık. ‘Bu bir ayrımcılık’ demedik. TFF tarafından alındığı belirtilen kararın ardından bundan böyle her hafta bazı maçların TFF YouTube resmî hesabından canlı yayınlanacağı bilgisi bizlere ulaşmıştır. Bu karar, sadece kulübümüze özel alınan bir karar değildir.
Öte yandan, geçtiğimiz hafta sonunda oynadığımız Denizlispor karşılaşmasında ikinci golümüzün ofsayt olduğu yönündeki iddialar üzerine profesyonel çalışma ekiplerine pozisyonun ofsayt olup olmadığı yönündeki çalışmayı çıkarttık. İkinci golümüzü atan Muhammet, hem topun hem de kalecinin önündeki son rakibin arkasında. Kırmızı çizgilerden ilki topu, ikincisi kaleciden önceki son rakibi, lacivert çizgi Muhammet’i, turkuaz çizgi ise bu hatların esas alındığı altı pas çizgisinin perspektifini gösteriyor. Hakem hatalarından canı çok yanan bir kulüp olarak biz her daim kimsenin hakkının yenmemesini savunduk. Bu dün böyleydi, bugün ve yarın da öyle olacak. Spor kamuoyuna saygılarımla…”

Kastamonu'da Gençlig heyacanı başladı Kastamonu'da Gençlig heyacanı başladı

Editör: Mehmet Salman