Yerel seçimler için Cumhur İttifakı'nın çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Erdoğan, bu hafta içinde adaylar konusunda neticeye varacaklarını söyledi. Erdoğan, Bahçeli ile bir araya gelerek karar vereceklerinin altını çizerek 15 Aralık'ı işaret etti.

'Büyük Anket' sonuçlandı... İşte Kastamonu'nun seçtiği Başkan! 'Büyük Anket' sonuçlandı... İşte Kastamonu'nun seçtiği Başkan!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a AK Parti ve MHP'nin yerel seçim çalışmalarıyla birlikte 2019 seçimlerindeki dengelerin korunup korunmadığı soruldu. Cumhurbaşkanı adayların açıklanmaya başlayacağı tarihi de verdi.

Erdoğan'ın sorulara ilişkin açıklaması şu şekilde oldu

"2019 yerel seçiminde biz Cumhur İttifakı başlığıyla bir adım atmadık. Ancak bu seçimde durum çok daha farklı. Şu an itibarıyla Milliyetçi Hareket Partisi'nden ve partimden arkadaşlarımız müşterek çalışmalarını sürdürüyorlar. Hangi büyükşehirde, hangi illerde, hangi ilçelerde nasıl hareket edeceğiz, meclis üyeliklerinde nasıl hareket edeceğiz, bütün bu konuların hepsini arkadaşlarımız görüşüyorlar. Öyle zannediyorum ki bu hafta içinde belli bir neticeye varacaklar. Ondan sonra bizim konseyimize getirecekler. Biz de bu yapılan çalışmayı gözden geçirerek süratle adım atıp, 2024’e dair Devlet Bahçeli ile bir araya gelip, kararımızı vereceğiz ve yola çıkacağız. 15 Aralık sonrası peyderpey aday açıklamalarımızı yaparız."

Editör: Ercan Çatal