Bazen düşünüyorum da Kastamonu’da bir siyasi figür olmak istesem bu kişi kesinlikle Hikmet Erbilgin olurdu. Neden mi?

Yalnızca istediklerini söylüyor, kimseyi dinlemiyor ve sorulan hiçbir soruya cevap vermiyor. Adeta kendi kendine konuşan bir animasyon karakterini temsil ediyor. Çıktığı Tv366 ve AçıksözTv ortak yayınında hiçbir soruya cevap vermediğini fark ettiniz mi? Ne eşiyle ilgili sorulan soruya ne de diğerlerine hiçbir net cevap veremedi.

Tabi burada asıl üzüldüğüm nokta Hikmet Erbilgin’den ziyade ona inananlaradır. Çünkü bu beyefendinin Kastamonu’da CHP’yi ne hale getirdiğini hepimiz biliyoruz. Son Kastamonu İl Kongresinde bütün muhalifleri tasfiye etti ve kendi önündeki bütün taşlı yolları temizlemeye çalıştı. CHP’yi Atatürk çizgisinden çıkaranların başında bu zat gelmektedir. Neden mi?

Şimdi bir isim söyleyeceğim hazır olun: Hasan Hüseyin Küçükaydın.

Bu ismi her yerden araştırabilirsiniz Kendisi HDP’den milletvekili adayıydı. Bu ismin Hikmet Erbilgin ile ortak noktası ise şudur: Kendisi Kastamonu il yönetiminde sosyal medyadan sorumluydu. Tabi bir gecede operasyonla İl Başkanlığının İl Yönetimi listesinden çıkardılar. Net tarih veriyorum: 16.02.2024 tarihinde CHP Kastamonu İl Yönetiminden ismini sildiler. Yani henüz 2 gün evvel.  Kastamonu CHP’nin HDP ile ilişkisinin ortaya çıkmasından rahatsız oldular. Kastamonu gazetesinin 24 Kasım 2023 tarihinde attığı ‘’CHP İl Yönetimi Görev Bölümü Yaptı’’ başlıklı yazısında da bu ismi net bir şekilde görebilirsiniz.

Benim hiçbir zaman iftira atmadığımı ancak ve ancak belgeyle yazdığımı ve konuştuğumu herkes bilir. Sen de öğren Erbilgin.

Beni iyi oku Erbilgin! Burası Kastamonu, burası şehitler diyarı ve burası kutlu bir şehir. Şerife Bacı’nın memleketinde, Halime Çavuş’un memleketinde senin HDP kökenli yönetimindeki kişilere salyangoz sattırmayız.  

Şimdi gelelim bana…

Diyorsun ki İrfan Ilgaz ajansa çalışıyor ve bir ajan. Ben üniversite eğitimini Kastamonu’da almış baba tarafından Çankırı Ilgazlı, anne tarafından Kastamonu Azdavaylı bir gencim. Bu şehrin her köşesinde benim hatıralarım, büyüklerimin anıları var.

Sen bana diyorsun ki AK Parti tarafından görevlendirilmiş köşe yazarıdır.

Ah Erbilgin ah şunu unutma ki ben sana birkaç beden büyük gelirim. Belli ki sende korku bacayı sarmış nereye saldıracağını bilemiyorsun. Bu arada halkta da korku bacayı sarmış durumda… Diyorlar ki ‘’Kastamonu Belediyesinde Erbilgin’i görmek istemiyoruz. Biz asla ulaşamayız, sadece kendi bildiğini okuyan biridir.’’

Yani senin seçmen nezdindeki iticiliğin meşru bir zemine oturmuş görünüyor.

Yaşadığı şehre bu denli zarar veren başka birini bugüne kadar görmedim. Bir taraftan bisiklet yolundaki esnafı hedef gösterir, diğer taraftan herkese iftira atar. Cemil Meriç’in güzel bir sözü var: ‘’Vatanlarını yaşanmaz bulanlar, vatanlarını yaşanmazlaştıranlardır.’’ Görüyoruz ki sen Kastamonu’yu yaşanmaz bir yer olarak görüyorsun. Biz de sana açık yüreklilikle cevap verelim: Sen Kastamonu’yu yaşanmaz hale getiriyorsun Erbilgin! Fakat biz şehrin taşına toprağına âşığız. Sana bırakmayacağız. Her şeyden önce şehitlerimize söz veriyoruz. Sen de HDP’den aday olan yönetimindeki kişilerle yaşamaya devam et.

Sana açıkça hodri meydan diyorum!