İktidar partilerinin seçim dönemlerinde vaatlerde bulunduklarını ‘İlçe eğer merkezi iktidarın elinde olursa hizmetler gelir diye anlattıklarını’ dile getiren Erbilgin, “İstanbul ve Ankara büyükşehir belediyelerinin bütçesi 15-20 bakanlığın toplam bütçesinden daha fazla. Eğer burada bir el olacaksa, eğer burada bir destek olacaksa İzmir, İstanbul ve Ankara büyükşehir belediyelerinden olacak” dedi.

“KENDİSİNE EMEK VEREN, OY VEREN, PEŞİNDE KOŞAN KİM VARSA ORTADA BIRAK TAYYİP ERDOĞAN’IN KUCAĞINA KOŞTU”

CHP PM Adayı Hikmet Erbilgin’in konuşması şöyle:

“Dönemim SHP Taşköprü İlçe Başkanı Hüseyin Arslan 2009 yılında Demokrat Parti’den Taşköprü Belediye Başkanı seçildi. O dönem yaptığı açıklamada ‘Ben seçildiğimde benim arkamda kim durduysa, ömrüm hangi partide geçtiyse geriye döneceğim’ demişti. İşte aslında o gün sizi aldatmaya başladı. O belediye başkanı oldu. O gün kendisine emek veren, oy veren, peşinde koşan kim varsa ortada bırak Tayyip Erdoğan’ın kucağına koştu. Bizim insanımız naiftir, alçak gönüllüdür, mütevazidir. Çok uzun zaman bizim oğlan muamelesi yapıldı. Ama o dönüp bir kez bile milletine, insanlarına hizmet etmeyi değil kendi çıkarına yönelik işler yapmayı tercih etti. Ara ara bizim arkadaşlarımız 2019 seçimlerine kadar ona eski sosyal demokrat muamelesi yaptı. Halbuki siyaset eski sosyal demokratı aramak değildir. Yeniyi bulmaktır. İşte yeni sosyal demokrat şimdi burada aramızda Ufuk Car, bizim evladımız, arkadaşımız ve kardeşimiz. Uzun zamandır Taşköprü’de yerel seçimler söz konusu olduğunda AKP ve MHP arasında bilek güreşi varmış gibi düşünülür.”

“BELEDİYECİLİK EĞER CUMHUR İTTİFAKI’NIN ELİNDEYSE YANDAŞ SİYASETİ VARDIR”

“AKP ve MHP’nin yönettiği dahası var ama ben 3 tanesini saymak istiyorum. Azdavay, Taşköprü ve Kastamonu’da belediye başkanları Cumhuriyet Halk Partisi’nin namuslu, dürüst, kararlı ve mert siyasetinden dolayı aday gösterilmediler veya aday bile olamadılar. Kastamonu’da ve Taşköprü’de belediyecilik eğer Cumhur İttifakı’nın elindeyse yandaş siyaseti vardır. Bunu defalarca deneyimledik, defalarca test ettik. Eğer yandaş siyaseti varsa bu arsa Taşköprü’de de olsa Kastamonu’da da olsa gözünün yaşına bakmaz satarlar. Bu arsa benim milletime yarar mı diye düşünmez yandaşlarının ceplerini doldurmaya devam ederler. Eğer Cumhur İttifakı belediyeciliği varsa orada eş ve dost siyaseti vardır. Kendi öz çocuklarını belediye işlerine alırlarken bu memleketin evlatlarına dönüp bakmazlar.”

“CUMHURİYET HALK PARTİSİ’NİN YÖNETTİĞİ BELEDİYELERDE İSE MİLLETİN YÜZÜ GÜLER”

Kastamonu'nun tek kadın başkanı mazbatasını aldı Kastamonu'nun tek kadın başkanı mazbatasını aldı

“Cumhuriyet Halk Partisi’nin yönettiği belediyelerde ise milletin yüzü güler. Eğer o ilçede bir mülk varsa sadece Cumhuriyet Halk Partisi doğru belediyecilik yaptığı için değerlenir. Kadınlar, anneler çocukları için dertlenmez. Kapısına kadar sütü gelir. Anneler rahatlıkla toplu taşıma araçlarından küçük bebeği varsa bedava yararlanır. Yaşlılar dertlenmez. Ona uzanacak el Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Geceleri kadınlar karanlık sokaklardan korkmaz. Oralar ışıl ışıl aydınlıktır. Onun için Taşköprü’de hakikatli bir Cumhuriyet Halk Partisi belediyeciliğine ihtiyaç var. Taşköprü’nün Ufuk Car’a ihtiyacı var.”

“BU SEÇİM TAŞKÖPRÜ’YÜ DÜRÜST, VİCDANLI, NAMUSLU, ÇALIŞKAN, EHİL, BECERİKLİ BİR ELE UFUK CAR’A TESLİM ETME SEÇİMİDİR”

“Taşköprü Belediyesi’nin bütçesine hiç dokunmadan bir kreş sözü veriyorum. Büyükşehir belediyelerimizde birine yaptıracağız. Yetmez arkadaşlar bu memleketin çocukları, evlatları için bir çocuk etkinlik merkezini yapmanın sözünü genel başkanımız adına veriyorum. Değerli arkadaşlar yerel seçimler bir ahlak ve vicdan seçimidir. Onun için vereceğimiz karar Taşköprü’yü hokracılarla, pudracılara teslim etmeme seçimidir. Bu seçim Taşköprü’yü dürüst, vicdanlı, namuslu, çalışkan, ehil, becerikli bir ele Ufuk Car’a teslim etme seçimidir. Görevimiz sadece Ufuk Car’a oy vermek değildir. Ufuk Car ve başkanımızla el ele verip çalışmaktır. Bu toplantıdan sonra bulunduğunuz mahallede, bulunduğunuz apartmanda ve iş yerinde bu seçimin bir vicdan ve ahlak seçimi olduğunu anlatmanız gerekiyor. Bu eşiği geçebilirsek kadınlarımızın daha güvenli ve huzurlu olduğu, çocuklarımızın daha mutlu olduğu ve Taşköprü’nün ayağa kalktığı bir sürecin başlayacağını anlatmamız gerekiyor.”

“UÇANLAR PUDRA ŞEKERCİLER VE TAHSİN BABAŞ’IN ETRAFINDAKİLER OLDU”

“Seçim döneminde iktidar partileri vaatlerde bulunurlar. İlçe eğer merkezi iktidarın elinde olursa hizmetler gelir diye anlatırlar. Aynı sözü sayın Doğan Ünlü kendi ilçesi Küre içinde vermişti. ‘Bize emanet edin Küre’yi uçuralım’ demişti. Eğer gidip geleniniz varsa göreceksiniz ki Küre yokluk içerisinde. İktidarın eli değmemiş. Aynı şeyi Kastamonu’da da yaptılar. ‘Kastamonu’yu bize verin. İktidarın desteği olsun uçuralım’ dediler. Uçanlar pudra şekerciler oldu. Tahsin Babaş’ın etrafındakiler oldu.”

“TAŞKÖPRÜ’NÜN YEREL YÖNETİMLER ANLAMINDA Kİ MAKUS TARİHİNİ YENECEĞİZ”

“İstanbul ve Ankara büyükşehir belediyelerinin bütçesi 15-20 bakanlığın toplam bütçesinden daha fazla. Eğer burada bir el olacaksa, eğer burada bir destek olacaksa İzmir, İstanbul ve Ankara büyükşehir belediyelerinden olacak. Bizim siyasetimiz açısından hangi partide olduğu önemli değildir. Orada yaşayan yurttaşların mutluluğu önemlidir. Taşköprü Belediyesi’ne İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden bir otobüs tahsis ettik. Yürekli olup o otobüsü alamadılar. İşte burada Ufuk Car olursa, sadece o otobüs değil, her ne yapmak istiyorsa destek olacağız. Allah nasip ederse Hasan Baltacı’da milletin evladı, arkadaşı, kardeşi Kastamonu’da insanların vicdanına ulaşmış, sevgilisi olmuş bir adayımız.  Oda orayı kazandığında el ele, omuz omuza Taşköprü’nün yerel yönetimler anlamında ki makus tarihini yeneceğiz.”

Editör: Serkan Kebecioğlu