CHP PM Üyesi Hikmet Erbilgin, canlı yayında; bebek bezi, pudra şekeri, pastırma, çekme helva, süt çıkararak fiyat karşılaştırması yaptı. Erbilgin, “Pudra şekerini de ben Tahsin Babaş’a göndereceğim. Birlikte tatil mi yapar, seçim kampanyası mı organize eder bu meseleyi de buraya not edelim” dedi.

Tunceli ismini kaldırıp Dersim'e çevirdiler: Hesap askıya alındı! Tunceli ismini kaldırıp Dersim'e çevirdiler: Hesap askıya alındı!


“FATURASINI DA TAHSİN BABAŞ BECERİKLİDİR, ONLARA GÖNDERELİM”
Erbilgin, konuşmasını söyle sürdürdü; “Tahsin Babaş 2014-2019 yılları arasında bu memlekette milletin iradesiyle belediye başkanlığı yaptı. Meseleye orayı hatırlatmakla başlayalım. Bir iki ekonomik veriyle başlayayım. 2014 yılında bir litre süt 4 liraymış, ancak 2024’te 49 liraya gelmiş. Yine 2014 yılında Tahsin Babaş seçildiğinde bebek bezi 43 liraymış, bugün 888 lira olmuş. Yine memleketimizin değerlerinden çekme helva 2014 yılında 12,5 lirayken bugün 125 lira olmuş. 10 katından fazla bir artış var. Yine tüm Türkiye’ye tanıtmaya çalıştığımız pastırmamız, 2014 yılında 75 liraymış, 2024 yılında 1300-1400 liraya çıkmış. Pudra şekeri 2014 yılında 4 buçuk liraymış, bugün bu pudra şekeri 36 buçuk lira olmuş. Bunu milletimize anlatmamız gerekiyor. Bunları bize her gün emek veren arkadaşlarımıza ikram edelim. Faturasını da Tahsin Babaş beceriklidir, onlara gönderelim. Pudra şekerini de ben Tahsin Babaş’a göndereceğim. Birlikte tatil mi yapar, seçim kampanyası mı organize eder bu meseleyi de buraya not edelim.

“SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ KURACAĞIZ”
Belediye Başkan Adayı Hasan Baltacı’nın projelerini canlı yayında anlatan Erbilgin, şu sözlere yer verdi; “Sarı otobüsler yani belediye otobüslerimiz yollarda olacak. İnsanlarımızın itibar gördüğü, saygınlığının olduğu ekonomik toplu ulaşımı bu şehre getireceğiz. Bunu yaparken mevcut halk otobüslerimiz, taksi esnafımız toplu taşımanın unsuru her kimselerse hep birlikte demokratik bir biçimde tartışıp orta akılla inşa edeceğiz. Şehrin birçok noktasında görüyoruz ki ya da otobüs seferi gitmiyor yada çok kısıtlı seferler gidiyor, bunu hal yoluna koymamız gerekiyor. Bu memleket değerli yazarlar, şairler, hekimler, dekanlar hakimler çıkardı çünkü Kastamonu’nun geçmişte çok nitelik bir eğitim sistemi vardı. Hafızalarımızdaki Abdurrahman Paşa, Göl Öğretmen Liselerini unutmuş değiliz. Çok kaliteli insanlar çıkardık. Bu ekonomik koşullar içerisinde çocuklarının üzerine titreyen anneler çocuklarını dershaneye göndermiyor ve Belediye Etüt Merkezi’miz olacak. 0-5 yaşındaki çocuklarımız için ücret süt dağıtılacak. Sağlık Müdürlüğü kuracağız, bu şehirde sağlık sistemine ulaşmak bu kadar zor ki bunların her birinin sağlıklı bir şekilde planlanması gerekiyor. Üretim yapacak insanların zorluk yaşadığını biliyoruz bu yüzden Kobiler kuracağız. Trafik sorunun sağlıklı bir şekilde inceleyerek kamuyla iletişim kurarak planlaması lazım. Bisiklet yollarını kullanılamayan yerlere değil şehir içinde doğru biçimde planlamaya ihtiyaç var” dedi.

Editör: Mehmet Salman