Kastamonu’da Cumhuriyet Halk Parti’si ile Dem Parti’yi ilişkilendirmeye çalışan AK Parti ve MHP yöneticilerine İstanbul’da seçim kazanma uğruna yapılan pazarlıkları hatırlatan Erbilgin, “Bizi Dem Parti ile eşleştirmeye çalışmışlar. Bunlar burada seçmenimize Dem Parti’yi anlatıp, İstanbul’da Dem Parti’ye yalvarıyorlar. Kastamonu’da Hüdapar’ın dere boyuna astığı afişlere ses çıkartamayanlar Gaffar Okkan’ın katillerine göz yumanlar bizi bunlarla ilişkilendirmeye çalışıyorlar. Biz onlara hadi oradan diyorum” dedi.

“KİM VATANSEVER, KİM MİLLİYETÇİ,

KİM VATANINA DÜŞKÜN ONU ANLATACAĞIZ”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) PM Üyesi Hikmet Erbilgin’in açıklamaları şöyle:

“Sabah şehitlikte bir program vardı. Şehitlikler bir şehri birleştirir. Şehitlikler saygı duyulması, hürmet gösterilmesi gereken mekanlardır. İşte o mekanda Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkan Adayı Yüksel Aydın, Belediye Başkan Adayımız, evladımız, kardeşimiz, arkadaşımız Bizim Hasan’a ‘Senin ne işin var burada?’ deme hadsizliğini göstermiştir. Yuhalamayacağız. Kim vatansever, kim milliyetçi, kim vatanına düşkün onu anlatacağız. Bunların zihin dünyalarını bu memlekete anlatmamız gerekiyor.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Artık Fenerbahçeli değilim" Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Artık Fenerbahçeli değilim"

“BU MEMLEKETTE SAHURA BAŞKA AMAÇLAR İÇİN KALKANLAR VAR”

“Bizler sahura ellerimizi semaya açıp dua etmek için, nefsimizi terbiye etmek ve bu memlekette olan her şeyi daha iyi anlamak için kalkar orucumuzu tutarız. Bu memlekette sahura başka amaçlar için kalkanlarda var. Sahurda isimsiz bildiriler dağıttılar. O bildirileri dağıtanlar Sinan Ateş’i torbacılara öldürtenlerdir. O bildirileri dağıtanlar her gün ekranlarda İsrail’i lanetleyip el altında gemicikleri ile ticaret yapıp zenginleşenlerdir. O bildirileri dağıtanlar bir seçim önce Binali Yıldırım’ı mı seçeceksiniz yoksa Sisi’yi mi seçeceksiniz deyip 3 gün Sisi’nin ayağına gidenlerdir.”

Baltacı, Karanlıkta Iş Tutanlar Adaletten Korkuyor (3)

“O KADAR SEVMEDİLER Kİ BU VATAN İÇİN ŞEHİT DÜŞEN

EVLATLARIMIZA ‘KELLE’ DEME CESARETİNİ GÖSTERDİLER”

“Bunlar bir gün bile vatanlarını ve bu milletin evlatlarını sevmediler. O kadar sevmediler ki bu vatan için şehit düşen evlatlarımıza ‘kelle’ deme cesaretini gösterdiler. İşte bunlar dün gece bu bildiriyi dağıttılar. Ama o kadar beceriksizler ki ne yazacaklarını bilememişler. O kadar bilemiyorlar ki ‘belediyeciliği biliyor mu?’ diye sormuşlar. Bizim adayımız harita mühendisi. Bir insan bu kadar mı cahil olur? Birde ‘insanları işe alacağını söylüyor. Belediyede kaç kişiyi işinden edecek?’ diye sormuşlar. Biz ne Daday’da, ne Cide’de ne de Araç’ta hiç kimseyi işten çıkarmadık. Burada da çıkarmayız. Ama bu şehre sülük gibi yapışmış olanlar varsa kesinlikle ayağını denk alsın.”

“PUDRA ŞEKERCİNİN VEBALİ ONA PİS İŞLERİNİ YAPTIRAN TAHSİN BABAŞ’TADIR”

“Her birimizin evladı gibi bir evladımız belediyeye kaynakçı olarak işe girdi ama Tahsin Babaş sayesinde pudra şekerci olarak belediyeden mezun oldu. Herkes zannediyor ki bunun vebali o gencin üzerinde. Hayır bu gencin vebali ona bütün pis işlerini yaptıran Tahsin Babaş’tadır. Ama o pudra şekerci vefasını unutmadı bugün sosyal medya kampanyasının tamamını o çocuk yönetiyor. Tahsin Babaş’ın sosyal medya hesaplarını o çocuğun gönderdiği ekip yönetiyor.”

Baltacı, Karanlıkta Iş Tutanlar Adaletten Korkuyor (4)

“BİR SEÇİM ÖNCE ‘PORSCHE’Nİ AL İSTANBUL’A GİT’ DEDİĞİ OĞLU VAR YA KİTAPÇIDA ÜS KURDU”

“Etrafındakileri uzaklaştırdı ama yanında ayrıldıklarını zannetmeyin. Bunlar Kuzeykent’te bir kitapçıda buluşuyorlar. Dün gece o kitapçıdan kim çıktıysa o bildirileri onlar dağıttılar. Metehan Babaş orada kendine üs kurdu. Bir seçim önce ‘Porsche’ni al İstanbul’a git’ dediği oğlu var ya orada üs kurdu. İş teklif edilmesi gerekenlere iş, tehdit edilmesi gerekeni tehdit ediyorlar. Biz Tahsin Babaş döneminde bu şehrin kötü anılmasını yaşadık.”

Editör: Ercan Çatal