Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Azdavay Belediye Başkan adayı Murat Karaburuk için aday tanıtım toplantısı düzenlendi.

Toplantıda konuşan CHP PM Üyesi Hikmet Erbilgin, mevcut belediye başkanı ve AK Parti adayı Osman Nuri Civelek’i ’40 yalan Osman’ ve ‘Fırıldak Osman’ olarak tanımlarken, MHP adayı Cevat Taşkan için ise ‘Onun adaylığı hizmet adaylığı değil, intikam adaylığıdır’ dedi.

“40 YALAN OSMAN YANINA FIRILDAK OSMAN’I DA EKLEDİ”

AK Parti’nin ilk önce aday olarak Faik Keşçi’yi açıkladığını ancak Azdavay’da bir çete olduğunu ve bu çetenin Osman Nuri Civelek dışında herhangi bir ismin adaylığını kabul etmediğini vurgulayan Erbilgin, “31 Mart’ta önümüze bir sandık gelecek. Orada iradenizi ortaya koyacaksınız. Biz bu seçimlerin Kastamonu açısından bir vicdan ve ahlak seçimleri olduğunu ifade ediyoruz. Ayrıca bu seçimler Azdavay için bir düşünme seçimleri. Siyasi partiniz her ne olursa olsun bu memleketi seven herkesin şapkasını önüne alıp düşünmesi gerekiyor. Bu seçimlerde neye ihtiyacı olduğunu düşünmesi gerekiyor. Karşınızda bir 40 yalan Osman var. Bu seçimlerde maharetini gösterdi 40 yalan Osman yanına fırıldak Osman’ı da ekledi. Hatırlayalım Adalet ve Kalkınma Partisi ölçtüler biçtiler 40 yalan Osman’ın Azdavaylıların gönlünden düştüğünü ve aday yapılmasının riskli olduğu gördü ve sayın Faik Keşçi’yi aday yaptı. Ama Azdavay’da öyle bir çete var ki, bu çete bırakın başka partiden birinin belediye başkanı seçilmesini kendi partilerinden bile başkasının belediye başkanı seçilmesine aday gösterilmesine tahammül edemiyor. Bu çete Ankara’ya gitti alttan girdi, üstten çıktı adayı değiştirdi. Sayın Faik Keşçi’ye de ‘Senin seçim masrafın ne kadarsa biz verelim. Sende bizim aleyhimizde konuşma’ dediler. Bu 40 yalan Osman’ı bu ilçenin başına musallat ettiler. Uzun zamandır bu memlekette belediye başkanı. O yüzden düşünmeniz gerekiyor. Bu memleketin içme suyunu yapamamış adam her seçimde bunu vadediyor. Sel döneminde bu insanlar mağdur olurken onlar ne yaptı? Bir oturup düşünmemiz gerekiyor” dedi.

“TAŞKAN’IN ADAYLIĞI İTİKAM ADAYLIĞIDIR”

MHP adayı Cevat Taşkan’ın adaylığının intikam adaylığı olduğunu ifade eden Hikmet Erbilgin, “Diğer taraftan sayın Cevat Taşkan uzun zamandır birlikte çalıştığı Nuri Civelek’e 40 yalan Osman’a rakip çıktı. Bu hizmet adaylığı değil, intikam adaylığıdır. Artık ne yaşadılarsa bu adaylık ‘Ben Azdavay’a hizmet etmek istiyorum’ adaylığı değil. ’40 yalan Osman’a kaybettirmek istiyorum’ adaylığıdır. Azdavaylılar bunu doğru okumalı. Bu memlekette Milliyetçi Hareket Partisi’ne gönül vermiş insanları bunu iyi düşünmeli. 40 yalan Osman’ı göndereceksek iki şeye bakmamız gerekiyor. Bu ilçeye hizmeti kim yapabilir? Bu ülkenin yüzde 60’ından fazlasını yöneten, 20 bakanlıktan daha fazla bütçeye sahip 11 büyükşehir belediyesi olan Cumhuriyet Halk Partisi mi? Yoksa ittifak adı altında bir birlerinin pisliğini örtmeye çalışan Milliyetçi Hareket Partisi’nin adayı mı yönetebilir? Bunu iyi okumak gerekiyor” diye konuştu.

“TAHSİN BABAŞ’IN İLİNE KARŞI YAPTIĞI BÜTÜN KÖTÜLÜKLERİN ÜSTÜNÜ CUMHUR İTTİFAKI ADI ALTINDA KAPATMAK ZORUNDA KALDILAR”

MHP’nin AK Parti Kastamonu Belediye Başkan Adayı Tahsin Babaş’ın görev yaptığı süre içerisinde iline yaptığı bütün kötülüklerinin üstünü Cumhur İttifakı adı altında kapatmak zorunda kaldığını dile getiren CHP PM Üyesi Erbilgin konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“2019 yılında Kastamonu’da millet sayın Tahsin Babaş’ı göndermeye karar verdiğinde Milliyetçi Hareket Partisi çok vaatlerde bulundu. Millet inandı, etrafından birleşti ve sayın Rahmi Galip Vidinlioğlu’nu belediye başkanı yaptı. Ama öyle bir şey yaşandı ki sayın Tahsin Babaş’ın iline karşı yaptığı bütün kötülüklerin üstünü Cumhur İttifakı adı altında kapatmak zorunda kaldılar. Yapılan yolsuzlukları kapattılar. Yapılan hırsızlıkları kapattılar. Yapılan kötü işlerin her birinin üzerini kapattılar. Onun için bütün Azdavaylıların vicdanına sunuyorum.”

“İLK 1 YIL İÇERİSİNDE AZDAVAY’IN TEMİZ İÇME SUYUNA KAVUŞMASI İÇİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYELERİMİZLE İŞE KOYULACAĞIZ”

Cevat Taşkan’ın adaylığı bir intikam adaylığıdır. Azdavay insanların bir birlerinden intikam alacağı değil hizmet göreceği bu memleketin en güzel ilçelerinden biridir. Sizler intikamın bir parçası mı olmak istiyorsunuz yoksa hizmet mi almak istiyorsunuz? Bunun kararını vermeliyiz. Bu memleketi Murat Karaburuk’un yönetmesi nasip olursa bu memleketi Cumhuriyet Halk Partisi’nin yönetmesi nasip olursa, buradan genel başkanım adına ilk sözümü veriyorum. İlk 1 yıl içerisinde Azdavay’ın temiz içme suyuna kavuşması için büyükşehir belediyelerimizle işe koyulacağız. Çocuklarımız rahat ortamda yetişsin ve eğitimlerine katkı olsun diye de ilk kreşi Azdavay’a açacağımızın sözünü veriyorum.”

“ELİNE GEÇEN MAKAMLARI KENDİ EVLATLARINA İŞ KAPISI YAPANLARI SAKIN UNUTMAYIN”

Tunceli ismini kaldırıp Dersim'e çevirdiler: Hesap askıya alındı! Tunceli ismini kaldırıp Dersim'e çevirdiler: Hesap askıya alındı!

Çok uzun zamandır bu memleket bize çok sahip çıktı. Eline geçen makamları kendi evlatlarına iş kapısı yapanları sakın unutmayın. Bu memleketin evlatları iş aramak için diğer şehirlere giden evlatlarımız varken kendi çocuklarına konfor alanı yaratanları sakın unutmayın. ‘Dinini tilkiden öğrenen tavuk çalmayı sevap zannedermiş’ derler. 40 yalan Osman’ın hali bu. Bu memleket Kastamonu ile birlikte 2 dönemdir Bizim Hasan’a bir temsiliyet hakkı verdi. Sayın Baltacı’da görev yaptığı süre boyunca başınızı öne eğmedi. Bu memlekette yetişilmesi gereken her ne varsa onun için çalıştı gayret etti. Yani Cumhuriyet Halk Partisi kadroları hamiyetli ve erdemli kadrolardır. Sizler Murat Karabuk’u belediye başkanı yapın. Bizde sizlere hizmet edelim.”

Editör: Mehmet Salman