AK Parti İl Başkanı Yağcıoğlu: “İşten çıkmaya zorlamakla siyasi hareket tahkim edilmez” AK Parti İl Başkanı Yağcıoğlu: “İşten çıkmaya zorlamakla siyasi hareket tahkim edilmez”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclis Üyesi Hikmet Erbilgin, Esentepe Mahallesi’nde düzenlenen mahalle toplantısında açıklamalarda bulundu.

Hasan Baltacı’nın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) görevini layıkıyla yaparken onu belediye başkanlığı adaylığına milletin çağırdığını söyleyen Erbilgin, “Kastamonu siyasetinde kadını yok sayan anlayışa karşı, il başkanımıza ‘kızcağız’ diyerek küçültmeye çalışan anlayışa karşı mert, dürüst ve çalışkan İlke Başkanımızı sizlere emanet etmeye geldim. 6 yıldır TBMM’de milletin derdi ile dertlenen, soyguncuya ve talancıya yüz vermeyen şimdide karşınıza belediye başkan adayı olarak çıkan evladınız, kardeşiniz, arkadaşınız Hasan Baltacı’yı size emanet etmeye geldim. TBMM’de görevini layıkıyla yaparken onu göreve siz çağırdınız. Sandığa gittiğinizde önünüze çıkan adaylara bir kez bakmanızı istiyorum. Geçmişte hangi partiye oy vermiş olursanız olun elinizi vicdanınıza koyup ona göre oy kullanmanızı istiyorum” dedi.

“HANGİ YÜZLE ‘TAHSİN BAŞKAN YAPAR’ AFİŞLERİ ASIYORLAR”
AK Parti Belediye Başkan Adayı Tahsin Babaş’ın 2014 seçimleri öncesi söz verip gerçekleştirmediği projeleri hatırlatan Hikmet Erbilgin, “2014-2019 yılları arasında belediye başkanlığı yapmış olan Tahsin Babaş yeniden aday olarak karşınıza çıktı. Şehrin dört bir yanına ‘Tahsin Başkan Yapar’ afişleri asıldı. Ben buradan Tahsin Babaş’a soruyorum. ‘Sepetçioğlu Pazar Yeri yapılacak’ denilmişti. ‘Kasaplar Hali ve kentsel dönüşüm kapsamında 6 öncelikli bölge tespit edilip kentsel dönüşüm yapılacak’ denilmişti. Yapılmadı. Özellikle Esentepe’de kentsel dönüşüm yapıldı mı? Yapılmadı. ‘Kuzeykent’e Gölpark yapacağız’ denilmişti. ‘Çöp konteynırları yer altına alınacak’ demişti. Bu mahallede çöp konteynırları yerin altına alındı mı? Alınmadı. ‘Daday kavşağına şehir parkı yapacağız’ demişti. Yapılmadı. ‘Belediye Kültür ve Spor Merkezi. 2022 kişilik kapalı spor salonu, 130 kişilik tiyatro, 500 kişilik çok amaçlı salon yapacağız’ demişti. Yapılmadı. ‘Kavşak düzenlemeleri yapılacak. Şerife Bacı önüne battı çıktı yapacağız’ demişti. Yapılmadı. ‘Sarıömer’e stadyum ve mezarlık yapacağız’ demişti. Bırakın yeni mezarlık yapmayı mevcut mezarlıklara bakamadı. ‘Cumhuriyet Meydanı ve Etli Restoran yanına yer altı otoparkı yapacağız’ demişti. Yapılmadı. ‘Buralara aile hekimliği binası yapacağız’ demişti. Yapılmadı. ‘Bu mahallelerde yaşayan yurttaşlarımız için sunta kavşağında toplu konut projesi yapacağız’ demişti. Yapılmadı. Öyleyse hangi cesaretle, yüzle bu milletin gözünün içine bakıp ‘Tahsin Başkan Yapar’ diye afişler asıyorlar. Pat pat dersindeki köprü sorunu çözüldü mü? Çözülmedi. Muhtarlarımız ‘pat pat deresi ile ilgili hizmet bekliyoruz’ dedi. Ama ne Babaş ne de Vidinlioğlu dönüp bakmadı. Buradaki aile sağlığı merkezinin çevre düzenlemesinin çok acil bir şekilde yapılması gerekiyor. Mahallelimiz bize ‘Otobüs seferlerini arttırın Hasan Baltacı’nın sarı otobüslerini mahalleye gönderin’ diyor. Göndereceğiz. Bu mahallenin herkesin eşiyle, çocuğuyla huzur içinde vakit geçirebileceği bir parka ihtiyacı var. Mahallemizin bu talebini belediye başkan adayımız Hasan Baltacı’ya, Hasan Baltacı’yı, Bizim Hasan’ı da sizlere emanet ediyorum. Öyleyse sizde kapı kapı dolaşıp bizim size emanet ettiğimiz gibi komşularınıza, eşinize, dostunuza Bizim Hasan’ı emanet edin” diye konuştu.

Editör: Mehmet Salman