Hasan Baltacı'ya genç yardımcılar Hasan Baltacı'ya genç yardımcılar

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Araç Belediye Başkan Adayı Satılmış Sarıkaya için aday tanıtım toplantısı düzenlendi.

Toplantıya CHP Parti Meclisi (PM) Üyesi Hikmet Erbilgin, CHP İl Başkanı Dilek İlke Karabacak, parti il ve ilçe yönetimi ile şok sayıda vatandaş katıldı.

CHP PM Üyesi Hikmet Erbilgin konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“2019 seçimlerinde milletin önüne sandık geldiğinde Araçlı kardeşlerim şöyle düşünmüştü. Bu ilçeyi iliklerine kadar sömüren, yandaşlarına peşkeş çeken, bu peşkeşi çekerken Araç’ın borçlanması konusunda kılı bile kıpırdamayan bir belediye başkanına karşı pırıl pırıl bir aday Satılmış Sarıkaya’yı seçelim demişlerdi. Çok kıymetli başkanımda yüzde 60’lara yaklaşan bir oyla Araçlıların taktirine mazhar olmuştu. Bu seçimde Satılmış Sarıkaya belediye başkanı olsun diyenlerle, Satılmış Sarıkaya belediye başkanı olmasın diyenlerin yarışını yaşayacağız. Satılmış Sarıkaya belediye başkanı olsun diyenlerin yanında bu ilçenin kadınları, gençleri, helalinden ekmeğini kazananlar, bu ülke gelişsin büyüsün, ilerlesin diyenler, bu ilçenin borçlarını ödemiş, hizmetin köşe taşlarını döşemiş daha büyük projelere hazırlanmış diyenler olacak.  Satılmış Sarıkaya’nın karşısında olanlar ise ‘buranın kaymağını biz yiyorduk, imkanlarını yandaşlarımız arasında paylaşıyorduk, bu ilçede her ne olacaksa ahbap çavuş ilişkisi ile kendi aramızda yapıyorduk’ diyenler yan yana gelecek. Göreceksiniz kimler kimlerle yan yana gelecek.”

“HANGİ YÜZLE ARAÇLILARIN ADAYI OLARAK İNSANLARIN KARŞISINA ÇIKACAK”

“Adalet ve Kalkınma Partisi aday olarak İGM üyesi Sayın Süleyman Yazgan’ı aday gösterdi. Bir aday milletin karşısına çıkabilmesi için iyi işler yapmış olması lazım. Araç’taki köylerdeki yol sorununu çözmek için gayret göstermiş, Araç’ın köylerinde su sorunu varsa çözmüş olması lazım. Allah şahittir köylere suyu tanker tanker Satılmış Sarıkaya gönderdi. Şimdi iktidar imkanlarıyla Araç’a hizmet etmeyi başaramamış bir şahıs bugün hangi yüzle Araçlıların adayı olarak insanların karşısına çıkacak.”

“ADALET VE KALKINMA PARTİSİ GEMİNİN SU ALDIĞININ FARKINDA”

Adaylar açıklandı. Tosya ilçe başkanı istifa etti. Abana ilçe başkanı ve eski belediye başkanı istifa etti. Bozkurt Belediye Başkanı bağımsız aday oldu. Cide’de eski belediye başkanı MHP’den aday oldu. Doğanyurt’ta üyeler istifa etti. Seydiler’de başka bir kriz. Kastamonu Merkez’de çıkardıkları aday milleti utandırdığı için il ve ilçe temsilcileri yanında gezemiyor. Adalet ve Kalkınma Partisi geminin su aldığının farkında. Milliyetçi Hareket Partisi için üzülerek söylüyorum topluma racon kesen birini aday olarak çıkardı.”

Editör: Serkan Kebecioğlu