Kastamonu Üniversitesi 17 alt kategoriden 8'inde sıralamaya girdi! Kastamonu Üniversitesi 17 alt kategoriden 8'inde sıralamaya girdi!

2018'den bu yana Başkent EDAŞ, Ayedaş ve Toroslar EDAŞ tarafından Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğinde yürütülen proje ile elektrik-elektronik alanında öğrenim gören öğrencilere ve alan öğretmenlerine uygulamalı eğitimler sunuluyor.

İstanbul, Hatay, Mersin, Adana, Gaziantep, Ankara, Bartın, Karabük, Çankırı, Kastamonu ve Kırıkkale'de gerçekleştirilen eğitimlerde, enerjinin üretiminden dağıtımına kadar tüm aşamalar ele alınıyor. Ayrıca, iş sağlığı ve güvenliği gibi önemli konularda da bilgi veriliyor.

Enerjisa Dağıtım Şirketleri Genel Müdürü Oğuzhan Özsürekci, sektörde ilk olan mobil eğitim merkezinin sahadaki tüm donanımlarıyla çalışmalarına devam ettiğini belirterek, "Teknik Gelişim ekiplerimizin desteği ile sektörün geleceği olan gençlere uygulamalı olarak dağıtım sektörünün çalışma prensiplerini göstermeyi ve onlara sektörümüzü tanıtmayı önemsiyoruz" dedi.

Özsürekci, 2018 yılında MEB ile imzalanan protokolle nitelikli işgücü oluşturmaya yönelik bir adım atıldığını ve bugüne kadar 8 bin 300'den fazla öğrenci ve öğretmene ulaşıldığını ifade etti.

Editör: Serkan Kebecioğlu