Kastamonu'da iki yıl ve diğer görev yerleri ile birlikte 40 yıl 8 ay göre yaparak Defterdarlık görevli tamamlayan,  iznini kullanarak 15 Şubat’ta görevini tamamlayıp emekli olacak olan Kastamonu Defterdarı Musa Avcu için Defterdarlık çalışanlarınca Canoğlu Restaurant, Cafe Salonu’nda veda programı düzenlendi.  
Veda programına Defterdarlık Muhasebe Müdürü, Defterdar Vekili Fatih Kafaoğlu, Vergi Dairesi Müdürü Murat Saydam, Gelir Müdür Vekili Cengiz Kara, Personel Müdür Vekili Nimet Cebeci, Türk Büro Sen Kast. Şb. Başk. Satılmış Kahveci ve Yön. Kurulu Üyeleri, Büro Memur Sen Kast. Şb. Başk. Yard. Servet Ünlü, MHP İGM Aday Adayı Kemal Özcan, İlçe Malmüdürleri, Vergi Dairesi Müdürleri ve personelleri ile Defterdarlık çalışanları katıldı. Programda Avcu’ya Defterdar Vekili Fatih Kafaoğlu  tarafında plaket, tarafından ve çalışanları adına da çeşitli hediyeler takdim edildi.
Veda programında konuşan Musa Avcu, “ Çok değerli mesai arkadaşlarım, hepiniz hoş geldiniz, beni bu günümde onurlandırdığınız için hepinize teşekkür ederim. Emeklilik onayım geldi, bu görev süresince 40 yıl 8 ay çalışmışım. Rabbimden sizlere de sağlık, sıhhatle uzun ömürler ve hayırlı emeklilikler diliyorum. Emeklilik de güzel bir şey. Her şeyi de zamanında bırakmak lazım. Aslında 2 yıl daha çalışabilirdim ama şartlar öyle gelişti, dedik ki burada bitirelim, ben Konya’lıyım, Tokat'tan ev aldık, kızım ve damadım Tokat’ta, bizde oraya yerleştik. Tokat'ta bir evinizin olduğunu unutmayın, bir yapacağım bir şey olursa ararsanız memnun olurum. Telefonumu biliyorsunuz sizlerde var. Yani üzgünüm desem de seviniyorum desem de olmuyor. Sizlerle böyle bir topluluk la beraber olduğumuz için çok memnun oldum. Allah razı olsun darısı da sizlerin başına diyorum sağ olun. Haklarınızı helal edin, tüm hepinize de teşekkür ediyorum” dedi. 
Defterdar Vekili Fatih Kafaoğlu da, “Defterdar Musa Avcu beyimizin emekliye ayrılmasından dolayı burada toplanmış bulunmaktayız. Hepiniz programımıza hoş geldiniz. Defterdar beye bundan sonraki emeklilik yaşamını sağlık, sıhhat, huzur ve mutluluk içinde geçirmesini diler, bu zamana kadar vermiş olduğu hizmetlerinden  dolayı da Defterdarlık ve arkadaşlarım adın çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu. ( Cengiz MUHZİROĞLU)

İçişleri Bakanı Yerlikaya duyurdu: 3 bin 765 firari yakalandı İçişleri Bakanı Yerlikaya duyurdu: 3 bin 765 firari yakalandı

Defterdarlık (2)


 

Editör: Banu Türkmenoğlu