Kastamonu’da 1242 üreticiye sebze fidesi dağıtıldı Kastamonu’da 1242 üreticiye sebze fidesi dağıtıldı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Sektörel Ekonomi Şurası, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, ilgili bakanlık temsilcileri ile sektör meclisi başkanlarının katılımıyla TOBB Başkanı M. Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde toplandı.​

Şuraya Kastamonu’dan TOBB Orman Ürünleri Sektör Meclis Üyeleri, Kronospan Orman Ürünleri Sanayi Ticaret A.Ş.  Yönetim Kurulu ve Genel Müdür Yardımcısı Ömer Gülamoğlu, Hammadde Tedarik Grup Müdürü Ali Şahin, Kastamonu Ticaret Borsası Başkanı Serdar İzbeli ve Kastamonu Ticaret Borsası Genel Sekreteri Emre Uzerli katıldı.

Şuranın açılışında konuşan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, reel sektör firmalarının krediye erişimde büyük bir zorluk yaşadıklarını belirterek: “Büyümenin bereketi, her kesime yansısın istiyorsak, KOBİ'lerimize destek vermeli, uygun finansman imkanlarına ulaşmalarını sağlamalıyız” dedi. Hisarcıklıoğlu, Şura'nın kamu ile özel sektörü bir araya getiren, sıkıntıların ve önerilerin doğrudan icra makamına iletebildiği çok önemli bir platform olduğunu söyledi. 

Kaynak: Kastamonu İstiklal Gazetesi