Ekmekci, açıklamasında “Bozkurt İlçe Devlet Hastanesinin yeni hizmet binasına taşınması akabinde “D” grubu rolünde hizmet vermesi uygun görülmüştür” dedi.

“ ‘D’ GRUBU ROLÜNDE HİZMET VERMESİ UYGUN GÖRÜLMÜŞTÜR”

AK Parti Kastamonu Milletvekili Serap Ekmekci, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Bozkurt İlçe Devlet Hastanesinin hastane rolünün yükseltilmesi için yapılan girişimler neticesinde; Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Sağlık Tesisleri Rol Talepleri Değerlendirme Komisyonunca değerlendirilmiş olup; İlçemizin nüfusu ve coğrafi konumu ile hizmet verilerinin değerlendirilmesi neticesinde Bozkurt İlçe Devlet Hastanesinin yeni hizmet binasına taşınması akabinde “D” grubu rolünde hizmet vermesi uygun görülmüştür.  Bu sayede E Rolünden D rolüne yükseltilen hastanemizde sağlık hizmeti kapasitesinde artış sağlanmış olacaktır. İlimize destekleri için Sağlık Bakanımız Sn. Prof. Dr. Kemal Memişoğlu'na ve Bakanlık teşkilatına teşekkürlerimizi sunar, İlimize hayırlı olmasını dileriz”.

D Grubu hastaneler, ilçe merkezlerinde bulunan ve yataklı tedavi hizmeti veren en büyük devlet hastaneleridir. Bu hastanelerde, Acil Servis, Dahiliye, Cerrahi, Çocuk Hastalıkları, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları gibi temel branşlarda poliklinik ve yataklı tedavi hizmeti sunulmaktadır. Ayrıca, D Grubu hastanelerde bazı tetkik ve görüntüleme hizmetleri de verilmektedir.

BOZKURT DEVLET HASTANESİ'NİN YÜKSELMESİ NEDEN ÖNEMLİ?

Kastamonu gençleri harçlığını “beyaz altından” çıkartıyor Kastamonu gençleri harçlığını “beyaz altından” çıkartıyor

Bozkurt Devlet Hastanesi'nin D Grubu Hastane statüsüne yükselmesi, ilçedeki sağlık hizmetlerinin kalitesinin ve kapasitesinin artması anlamına gelmektedir. Bu sayede, Bozkurt ve çevresindeki vatandaşlar, daha kapsamlı ve modern sağlık hizmetlerine daha kolay ulaşabileceklerdir.

Editör: Banu Türkmenoğlu