Karaduman, Çağır ve Yıldız’dan Dekan Sökmen’i ziyaret Karaduman, Çağır ve Yıldız’dan Dekan Sökmen’i ziyaret

Projenin amacı, doğum yapmış annelere ve bebeklere yönelik hane ziyaretleri ile lohusa ve bebek sağlığı bakımı konularında pratik ve teorik eğitimler vermek.

Her doğan bebeğe ailenin onayı doğrultusunda hekim, ebe ve hemşirelerden oluşan eğitim almış uzman personelin görev aldığı bu projede, anne ve bebek sağlığının korunması ve geliştirilmesi hedefleniyor. İl Sağlık Müdürü Dr. Yüksel Kutlu, Merkez Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Emire Er ve sağlık personelleri ile birlikte gerçekleştirilen ev ziyaretlerinde, anne ve bebeklere özel eğitimler veriliyor.

Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğü tarafından; MUTLU ANNELER SAĞLIKLI BEBEKLER Projesi Kapsamında, Kastamonu ilimizde her doğan bebeğe ailenin onay vermesi durumunda hekim, ebe ve hemşirelerden oluşan eğitim almış uzman personelle lohusa, bebek sağlığı bakımı konularında pratik ve teorik eğitimler verilmesi amaçlı hane ziyaretleri yapılmakta olduğu belirtildi.

Kastamonu İl Sağlık Müdürü Dr. Yüksel Kutlu ve Merkez Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Emire Er ve sağlık personellerimizle birlikte, hayata geçirilen bu proje kapsamında ev ziyaretinde bulundu.

"Mutlu Anneler Sağlıklı Bebekler" projesi ile il genelinde daha fazla ailenin faydalanmasının hedeflendiği belirtilmiş, ailelerin, anne ve bebek sağlığına yönelik ev ziyaretleri ve eğitimlerden ücretsiz olarak yararlanabilecekleri ifade edilmişti.

Projenin uygulanmaya başlanması ile birlikte, anne ve bebek sağlığının önemli ölçüde artacağı ve toplum sağlığının güçleneceği öngörülüyor. "Mutlu Anneler Sağlıklı Bebekler" projesi, Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğü'nün sosyal sorumluluk projeleri arasında önemli bir yer tutuyor.