Kastamonu'da feci kaza! Yaralılar var Kastamonu'da feci kaza! Yaralılar var

İstanbul'un Sultangazi ilçesinde, İnebolu Özbaşı Köyü'nden Hüseyin Mutlu'nun 17 yaşındaki oğlu Yusuf Mutlu, okul çıkışı yaşanan kavgada 18 yaşındaki Zafer A. tarafından dövülerek öldürüldü. Acılı aile, olayın ardından dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Baba Hüseyin Mutlu, olay günü yaşananları anlatarak oğlunun zevk için öldürüldüğünü ifade etti. Gözü yaşlı anne Yonca Gül Mutlu da, "Benim oğlumu, 'can dostum' dediği cani öldürdü" diyerek yaşanan trajediyi dile getirdi. Tutuklanan Zafer A.'nın ve olaya karışan diğer kişilerin en ağır cezayı almasını talep eden aile, yaşanan olayın detaylarını paylaştı.

Yonca Gül Mutlu, oğlunun olay günü okula gitmediğini ve arkadaşlarıyla buluşup gezmeye gideceğini söylediğini belirtti. Bir arkadaşıyla karşılaştıktan sonra kavgaya karışan Yusuf'un, katilin arkadaşı olduğunu ve ona "Siz niye dövdünüz? O sizden küçük niye bu şekilde kavga ettiniz?" diye sorduğunu aktardı. Ancak katilin, oğlunu tekrar yakalayarak öldüresiye dövdüğünü ifade etti.

Anne Mutlu, kız meselesinin gerçekleri yansıtmadığını vurgulayarak, oğlunun kavga nedeninin arkadaşını korumak olduğunu belirtti. Baba Hüseyin Mutlu ise oğlunun hastaneye kaldırıldığında üç defa tekrar kalbinin durduğunu ve orada yaşamını yitirdiğini dile getirdi.

Aile, başka anne babaların aynı acıyı yaşamaması ve sorumluların adalet önünde hesap vermesi için çağrıda bulunarak, "Başka anne babaların canı yanmasın. Bunlar hak ettikleri cezayı alsın. Neden bunlar ceza evine girerek rahat bir şekilde çıkabiliyorlar? Buna anlam veremiyorum. Başka anne babaların canı yanmasın, tek isteğimiz budur" şeklinde konuştu.

Editör: Banu Türkmenoğlu