Kaşçılar Köyü’nde 1 çocuk babası İsmail Göloğlu’nun domuz avında hayatını kaybetmesiyle ilgili savcı ve uzman bilirkişi heyeti olayın gerçekleştiği bölgede keşif yaptı. Olaydan yaklaşık 1 ay sonra gerçekleşen olay yeri keşfinde birçok konu üzerinde inceleme yapıldı.

Kastamonu İl merkezine bağlı Kaşçılar Köyü’nde 18 Eylül 2023 günü gece saatlerinde meydana gelen olayda, İsmail Göloğlu, iddialara göre tarlada ekili olan mahsullerini korumak amacıyla arkadaşlarıyla birlikte domuz avına çıktı. Av sırasında İsmail Göloğlu, O.D.’ye ait av tüfeğinden çıkan kurşunun isabet etmesi neticesinde önce ağır yaralandı. Olay yerine gelen sağlık ekiplerinin müdahalesinin ardından Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Göloğlu, burada yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetmişti.

Küre'de AYI ilçe merkezine indi, sokak köpekleri saldırdı Küre'de AYI ilçe merkezine indi, sokak köpekleri saldırdı

KRİTİK GELİŞME YAŞANDI

Olaydan tam 1 ay sonra kritik gelişme yaşandı. Kastamonu Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında olay yerinde tespit ve incelemelerde bulunuldu. Soruşturmayı derinleştiren Savcılık, ölümle sonuçlanan olayın kazaen mi, yoksa cinayet mi olduğu yönünde çalışma yürütüyor. Yapılan olay yeri gösterme incelemesinde, hayatını kaybeden İsmail Göloğlu’nun açık alanda vurulup vurulmadığı, atışta kullanılan tüfeklerin ucunda ve şüphelilerin ellerinde aydınlatma lambalarının olup olmadığı, olay günü tarlaya domuz girip girmediği, atış yeri ile vurulma yeri arasında yükseklik farkı olup olmadığı konularında olay yerinde incelemelerde bulunuldu.

“ADALETE GÜVENİYORUZ”

Olayda hayatını kaybeden İsmail Göloğlu’nun eşi Fikriye Göloğlu ve oğlu Engin Göloğlu gazetemize açıklamalarda bulundular. Olaydan tam 1 ay sonra yaşanan olay yeri keşif çalışmasından duydukları memnuniyeti dile getiren ana ve oğlu: “Mutluyuz ama babamız geri gelmeyecek. Adaletimize güveniyoruz. Adalet yerini bulsun, biz onu istiyoruz. Başka bir isteğimiz de yok” dediler.

(İSTİKLAL ÖZEL HABER)