Ortopedi doktoru Op. Dr. Ahmet Burak Satılmış, 1,5 yılda 750 ameliyat, 240 diz protezi, 60 kalça ameliyatı gerçekleştirdi.

Taşköprü Devlet Hastanesi’nde görevli ortopedi doktoru Op. Dr. Ahmet Burak Satılmış, başarısına başarı katmaya devam ediyor.

Taşköprü Devlet Hastanesi’nde 2021 yılı Mart ayında göreve başlayan Ahmet Burak Satılmış, hem il bazında hem de bölge bazında yaptığı ameliyatlarla başarısından söz ettiriyor.

İl dışından da Taşköprü’ye gelerek tedavi için başvuruda bulunan hastalar Taşköprü Devlet Hastanesi’nde sağlıklarına kavuşuyor. Son 1,5 senede 750 ameliyat, 240 diz protezi ve 60 kalça ameliyatını başarılı bir şekilde gerçekleştiren Ahmet Burak Satılmış, adından oldukça bahsettiriyor.  

Değnekleri ile girdiği hastaneden yürüyerek çıkan 57 yaşındaki Necati Kaba, “Hem dışarıdan hem de Taşköprü halkı Ahmet hocayı çok seviyorlar. İl dışından da tedavilerinde bir sonuç alamayanlar Ahmet Hoca’nın kapısını çalıyor. Bende bunlardan birisiyim. 16 yıldır değnekle yürüdüm. Tek hayalim tekrardan değneği atıp yürümekti. Ahmet hocama ve hastane personeline binlerce kez teşekkür ediyorum. Beni tekrardan hayallerime kavuşturdular” dedi.

Yaklaşık 13 sene önce düşerek kolunu kıran ve sol dirseğinde bozukluk ve hareket kısıtlığı oluşan 22 yaşındaki Abdurrahman Tozan da “Bu süre zarfında birçok hareketi ve yaşam tarzım olumsuz etkilendi. Fakat yaz aylarında kolumdaki şekil bozukluğundan kaynaklı tişört giyememek beni ayrıca üzüyordu. Yaptığım araştırmalar sonucu Taşköprü Devlet Hastanesi’nde bu ameliyatın yapılabileceğini öğrenince ailemle görüşüp, ameliyat olmaya karar verdim. Ameliyatımın oldukça başarılı bir şekilde geçmesini sağlayan Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Ahmet Burak Satılmış’a ve tüm ekibine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Çok mutlu ve huzurluyum” dedi.

(HABER MERKEZİ)

tedavi için taşköprü (2)