AK Parti'nin 31 Mart yerel seçimlerinde Belediye Başkanı adayı olan Tahsin Babaş'ın düzenlediği toplantıda konuşan AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü, muhalefet partisi Cumhuriyet Halk Partisi'ne yönelik sert ifadeler kullandı.

"ÖNCELİĞİMİZ KASTAMONU’NUN TAMAMINI KAZANMAK"
Konuşmasına “Kastamonu’da maalesef 3 tane CHP İlçe Belediyesi var” diyerek başlayan Ünlü; “Parti olarak tabii ki önceliğimiz Kastamonu’nun ilçe belediyeleri dahil tamamını kazanmak. Bu bizim en doğal hedefimiz. Biz belediyecilikte destan yazdık, destan yazmaya devam edeceğiz.” Dedi.

“FETRET DEVRİNİ SONA ERDİRECEĞİZ”

Kastamonu’da CHP tarafından yönetilen 3 ilçe belediyesinin tel tel döküldüğünü ifade eden Ünlü, konuşmasının devamında şu sözleri kaydetti:

"Yaptıkları hiçbir şey yok ortada ve borçlanmış durumdalar. Belediye gözle görülür, elle tutulur bir şey yapmıyor. Bir park dahi yapamayacak duruma gelmiş durumdalar ki içler acısı bir durum. Biz, inşallah, bu ilçelerimizi kurtarmış olacağız, fetret devrini sona erdireceğiz. CHP'nin üstlenmiş olduğu fetret devrini, 31 Mart 2024 akşamında sona erdirmiş olacağız.

Şimdi bir şeye daha değinmeden geçemeyeceğim. 2019 seçimlerinde, başta şahsım olmak üzere milletvekillerimiz, teşkilat mensuplarımız, o dönemde yine adayımız olan Tahsin Başkanımızla, Cumhur İttifakı'na sonuna kadar bağlı hareket ettik. Büyüklerimize sadakat göstererek Cumhur İttifakı'yla ilgili hiçbir felakete neden olmadık. Karşı taraf maalesef yalan, yanlış, iftira düzeyinde bizim adayımıza partimize yönelik söylemlerde bulunuyorlar. Gerçekler mutlaka ortaya çıkar, bugün de durum aynı. İnşallah, tekrar tekrarlıyorum burada, Biz Cumhur İttifakı'na zarar getirmeden, Cumhur İttifakı'mıza bağlı kalarak hareket etmek istiyoruz. Planlarımızı, projelerimizi halkımıza anlatarak bir seçim sürecini geçirmek istiyoruz.

“DEĞİŞMEYEN BİR ŞEY VAR ODA CHP’nin KARANLIK ZİHNİYETİ”
Geçmiş dönemlerde olduğu gibi cevap vermekten geri durmayız. Kaybedecek zamanımız yok. Zaman son derece önemli. Kastamonu'yu ileriye taşıyacak, Kastamonu halkımızı mutlu edecek, ayağı yere basan projelerimiz var. Belediye başkanı adayımızla birlikte bunların istişarelerini yaptık. Diğer taraftan bu projeler, CHP gibi partilerin hayatta düşüneceği, planlayacağı ortaya çıkaracağı şeyler değil. Onların siyaseti farklı. Türkiye'de her şey değişiyor, değişmeyen bir şey var o da CHP’nin karanlık zihniyeti.

Bizim değiştireceğimiz şeyler, milletin hayrına olan şeyler olacak. Değişim olacak şeyler, ilimizin menfaatine olan şeyler olacak. Halkımıza mahcup olmadan, onların beklentilerini hiçbir zaman boşa çıkarmadan hem planımızla hem projemizle hem de hizmet aşkımızla kararlıyız, hazırız, geliyoruz. Tahsin Babaş’la yeniden durmak yok, yola devam inşallah.

“KRİPTO BİR YAPI VAR BUNLARDA”

Dün, sayın Cumhurbaşkanımız da ifade etti: Şimdi, bu emanetçi genel başkanları var ya CHP'de dedi ya Özgür Özel. Özgür’ü 31 Mart’tan sonra özgürleştireceksiniz dedi. Biz de Kastamonu’dan diyoruz ki, biz de 31 Mart akşamında Kastamonu’daki CHP temsilcilerini özgürleştireceğiz. Onların şeytanı fikirleri kendilerinde kalsın. O il başkanları var bir tane yeni değişti bunlar ve içi çekilmiş karanlık ilişkileri olan topluluk olduğu için bunları çözmekte zorlanıyoruz. Kripto bir yapı var bunlarda; kimin eli kimin cebinde belli değil. İlke hanım diyorlar, ben ‘İlkesiz’ diyorum. Diyor ki ya AK Parti il başkanı sessiz, milletvekili il başkanının işlerine karışıyormuş, yahu sanane? Sen kimsin ya kimin temsilcisinin? Senin AK Parti’nin, bizim içişlerimizle senin ne işin var? Bak, milletvekillerimiz de burada bütün teşkilatımız da burada biz buradayız, biriz, beraberiz. Siz kendi içinizdeki karanlık hesapların, hesabını verin. Birisi birinin danışmanı birisinin bilmem nesi.. O bir şeyi almış o bir şey vermiş. Tabii bunlar daha konuşacağız seçim sürecinde. Cumhuriyet Halk Partisi Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı’ya da cevap vermek istediğini ifade eden Ünlü; “Baltacı geçen HES ile ilgili mecliste bir konuşma gerçekleştirdi. Bu yalan makinesi Baltacı kendi söylediğini, söylemediğini ifade edecek kadar bir yalan makinası. Bunların gerçeğini halkımıza göstereceğiz, gereken hesabı sandıkta görecek.

“KİM BU BİZİM HASAN?”

Kadir Yalçın: “Kulağımıza dedikodular geliyor” Kadir Yalçın: “Kulağımıza dedikodular geliyor”

Bizim Hasan diyorlar, kimin Hasan bu? Emekli Hasan mı? Mecliste terör örgütü uzantısıyla birlikte yol yürüyen Hasan, ‘bizim Hasan’ olur mu? Kastamonuluların Hasan’ı olur mu? Olmaz. Bakın burada Kastamonu için mücadele eden, mücadele etmeye heyecanı sonuna kadar olan bir başkan adayımız var: bizim Tahsin başkan. Hasan Baltacı’dan bir şey olmaz, bir yol olmaz. Biliyorsunuz bastığı yerde ot bitmez. Bunların Kastamonu gibi bir dertleri yok, Kastamonu’yla ilgili bir planları-projeleri yok, Kastamonu’ya sağladıkları bir fayda da yok. Onlar yapmazlar yapamazlar, yaparsa AK Parti’nin adayı Tahsin Babaş yapar.

Kastamonu emaneti bizlere versin, Allah’ın izniyle biz Kastamonu’muzu zamanın ötesine taşımaya kararlıyız. Cumhurbaşkanımızın desteği ile hükümetimizin desteği ile Kastamonu’muzu şaha kaldıracağız. Bakın stadın müjdesini verdik, böyle bir zamanda, dünyanın içinden geçtiği en zor dönemlerde inşallah değerli Cumhurbaşkanımızın, sayın milletvekillerimizin de desteğiyle topyekün yeniliklerimiz olacak. Sağlıkta da büyük devrim niteliğindeki yatırımlarımız müjdelerimiz olacak halkımıza. Yeni hastane binamızın da inşallah seçim öncesinde müjdesini vermiş olacağız.

“HAYALLERİMİZ ÇOK”

Hayallerimiz çok, organize sanayiden tutun, ilimizin gelişmesiyle ilgili Tahsin başkanımız ifade etti 350 bin nüfus dedi, bunlar bizim için hayal şeyler değil. Bizim hayallerimizi gerçekleştirecek bir liderimiz var. Biz liderimize güvenerek bu sözleri veriyoruz. Biz Dünya Lideri Cumhurbaşkanımızın bize sağladığı güçle bugün buralarda dimdik ayaktayız: Alnımız ak, başımız dik Allah’a şükür. Onun için değerli kardeşlerim niyetimiz hayır, akıbetimiz hayır olsun. Girdiğimiz bu kutlu mücadelede Allah bizi mahcup etmesin. Biz inanıyoruz ki Kastamonu halkımız en doğru kararı verecek ben doğru seçimi yapacak Kastamonu’da AK Parti bayrağıyla inşallah alacağımız bir seçimi zaferini bize yaşatacak.

31 mart akşamına kadar herkes rehavete kapılmadan kapı kapı dolaşmaya eğer bırakmadan çalışmaya hazır mıyız?

Kastamonu’da halkımız, gücümüz, teşkilatımız ile birlikte kazanacağız.”

Kaynak: (Serkan KEBECİOĞLU - TV366)