Kastamonu’nun büyüklerinden küçüklerine tavsiyeler Kastamonu’nun büyüklerinden küçüklerine tavsiyeler

Meteorolojiden Kastamonu'da yaşayan vatandaşları ilgilendiren haber geldi. 17 Mart'ta Kastamonu'yu vuracak sağanak yağış hakkında açıklama yapıldı.

Meteorolojik kaynaklardan önemli yağış haberi geldi. Muğla, Trabzon, Antalya, Erzurum ve Kastamonu ve çevre illerde yaşayan vatandaşları ilgilendiriyor. Bu iller ve yakın bölgelere sağanak yağış vuracak. Sosyal medya hesabı üzerinden yapılan hava durumu uyarısı Muğla, Trabzon, Antalya, Erzurum ve Kastamonu, Bayburt, Kars, Ardahan, Ağrı ve bölge illeri 17 Mart'ta etkileyecek. İşte haberin ayrıntıları...

17 MART GÜNÜ GELİYOR

Muğla, Trabzon, Antalya, Erzurum ve Kastamonu ile çevre illeri vuracak sağanak yağış 17 Mart günü bu illerin sınırları içerisine geliyor. X üzerinden yapılan açıklamada meteorolojik kaynaklar sağanak hakkında şu uyarılarda bulundu:

Yarın Anadolu'da zayıf bir konverjans sahası var Hava sıcaklığı çoğunlukla mevsim normallerinin biraz üzerinde. Muğla-Burdur-Antalya doğusu yerel hafif yağış görülecek. İç Anadolu kuzey ve doğusu yer yer hafif yağış alacak Orta ve Doğu Karadeniz hafif ve yer yer orta kuvvette yağiş alacak. yaylalarda kar şeklinde Doğu Anadolu orta kuvvette yağîş alacak bu yağışlar birçok ilde yağmur şeklinde tepelerde ise kar şeklinde ,Kuzeydoğu Anadolu'da Bayburt-Erzurum-Kars-Ardahan-Ağrı'da karla karışık yağmur ve bazı saatlerde kar yağışı şeklinde.

Yapılan açıklamaya bakıldığında 17 Mart günü vuracak sağanak yağışın etkisi en az 15 ili birden kapsıyor. Muğla, Trabzon, Antalya, Erzurum ve Kastamonu bu illerden bazıları.

Editör: Mehmet Salman