İftar programı sonrası açıklamalarda bulunan Deniz Feneri Derneği Kastamonu İl Temsilcisi Halit Bitkin, “Buradaki amacımız bu kardeşlerimizle beraber bir arada olduğumuzu, bir ümmet olduğumuzu onların acılarını paylaştığımızı ve onlarla beraber yaşadığımızı hissetmek ve onlara dokunabilmekti” dedi.

Halit Bitkin konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Türkiye'nin birçok yerinde sizler gibi Filistinli kardeşlerimizle bir ümmet sofrasında beraber Türkiye Filistinlilerle eş zamanlı olarak şu anda iftar ediyor. Bu vesileyle bizler de sizlere teşekkür ediyoruz. Ayağınıza sağlık. Sizlere de Allah razı olsun. Tekrar hoş geldiniz, sefa geldiniz. Şimdi tabii ki içimizde büyük bir yara. Keşke bunlar olmasaydı. Keşke yeryüzünde İsrail diye bir devlet olmasaydı. Keşke Tel Aviv'in başkenti olduğu bir İsrail'i dünya insanlığı, dünya Müslümanlığı kabul etmemiş olsaydı. Bugünkü bu zulüm Müslümanlar üzerinde de olmamış olacaktı. Hep görüyoruz dünyanın her yerinde Müslümanlar ne yazık ki zulüm görmeye devam ediyor. Filistin'de şu anda yaşadığımız Gazze’de yaşadığımız soykırım gibi. Dün Doğu Türkistan'da yaşanılanlar gibi, ardından Arakan'da Myanmar'da yaşananlar gibi ne yazık ki biz ümmet şuurumuzu kaybettik.”

“BU SAVAŞ BİTECEK”

“Kudüs İnşallah Müslümanların hem istiklalidir, hem istikbalidir. Daha önce de söylediğim gibi. Bunlara inşallah hep beraber muvaffak oluruz.. Selahattin Eyyubi'nin olduğu gibi bir gün Suriye'den Golan Tepelerinden İsrail'i atlamışsın ve orada onlara gereken dersi verip tekrar Mescid-i Aksa'nın tekrar Kudüs'ün tekrar Gazze'nin yeniden yaşanılabilir bir belde haline getirilmesini. Bu savaş illa bitecek. İlla bitecek ve bu savaşın şu anda zaten galibi Gazzelilerdir. Bu savaşın zaten galibi Filistinlilerdir. Dünyanın bütün güçleri yan yana geldi ama Filistin'de Kara Savaşı'nda baş edemediklerini gördük. Rabbim oradaki mücahit kardeşlerimize de güç versin, derman versin. Bizler de şu anda Deniz Fener Derneği olarak Kastamonu'daki bağışçılarımızın da desteğiyle Gazze'de, Refah'ta bir de ismini şu anda çıkaramadığım bir bölgede dört bin kişilik her akşam bu saatlerde yemek çıkartıyoruz. Yine devletimizin önderliğinden Mersin'den Mısır'ın Elariş Limanı'na gıda maddesi gönderiyoruz. Ardından da işte yine Mısır Kızılay’ı ve Filistin Kızılay’ı devralmak suretiyle bu coğrafyadaki Filistin coğrafyasındaki üç ayrı temsilcimiz marifetiyle coğrafyada dağıtımlarını gerçekleştiriyoruz.”

“BUGÜN PKK TERÖR ÖRGÜTÜNÜN ALTINDA YATAN SEBEP İSRAİL'E ZEMİN HAZIRLAMAKTIR”

“Dua edelim Rabbim bizlere güç kuvvet versin. Yer gök dua ile denilir. Tekrar içimizden Selahaddinler çıkar. Tekrar içimizden Fatihler çıkar. Derdimiz şu biz dünya insanlığının huzur, barış ve refah içinde yaşamasını istiyoruz. Ama bunu diğer güçler de istiyor. Ama isteyen bu güçlere baktığımız zaman sadece kendi insanını mutlu etmek için ellerinden gelen her türlü zulmü yapıyorlar. İşte İsrail'in arz-ı mevdut dediği topraklar içerisinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin 21 vilayetinin olduğu coğrafya. Bugün PKK terör örgütünün altında yatan sebep İsrail'e zemin hazırlamaktır. PKK terör örgütünün desteklemelerinin altında yatan sebep, İsrail'in değiştirilmiş arzı mevcut dedikleri coğrafyada Türkiye'nin 21 vilayetini almak için oluşturulmuş bir güçle bizi 40 yılımızı yediler.” Cengiz MUHZİROĞLU

Kastamonu için 'sarı' uyarı: Fırtınaya dikkat Kastamonu için 'sarı' uyarı: Fırtınaya dikkat

Editör: Banu Türkmenoğlu