TFF 2. Lig Kırmızı Grup’ta ilk devreyi topladığı 43 puanla en yakın takipçileri Iğdır FK ve Amed Sportif Faaliyetler’in 7 puan önünde liderlik koltuğuna bitiren GMG Kastamonuspor, Alman futbol sitesi Transfermarkt verilerine sezon başında 2 milyon 300 bin Euro olan kadro değerini yüzde 17,4 arttırarak 2 milyon 700 bin Euro’ya yükseltti.

TFF 2. Lig Kırmızı Grup’ta ilk devreyi topladığı 43 puanla en yakın takipçileri Iğdır FK ve Amed Sportif Faaliyetler’in 7 puan önünde liderlik koltuğuna bitiren GMG Kastamonuspor, Alman futbol sitesi Transfermarkt verilerine göre kadro değeri olarak da tırmanışa geçti.

Sezonu 2 milyon 300 bin Euro kadro değeri ile yedinci sırada açan Kırmızı Siyahlılar, ligde aldığı başarılı sonuçlarla kadro değerini yüzde 17,4 arttırarak 2 milyon 700 bin Euro’ya yükseltti.

Bu istatistikle 2 milyon 750 bin Euro değeri bulunan Menemen FK’nın ardından ikinci sırada yer alan temsilcimiz, futbolcu bazlı değerlendirmede ise ortalama 112 bin Euro değeri ile ilk sırada yer aldı.

ksk (3)-7

IĞDIR, MENEMEN, AMED ve İSKENDERUN DEĞER KAYBETTİ

Sezona şampiyonluk parolası ile giren Iğdır FK, Amed Sportif Faaliyetler, Menemen FK ve İskderunspor son güncellemeye göre büyük değer kaybı yaşadı.

Sezon başında 3 milyon 920 bin Euro değeri bulunan Menemen FK, yüzde 29,8 değer kaybı yaşayarak 2 milyon 750 bin Euro’ya gerilerken Iğdır FK’nın kadro değeri ise yüzde 25,9 gerileyerek 2 milyon 560 bin Euro oldu.

Diğer taraftan Amed Sportif Faaliyetler’in değeri yüzde 9 gerileme ile 2 milyon 280 bin Euro’ya, İskenderunspor’un değeri ise yüzde 19 gerileme ile 2 milyon 450 bin Euro oldu.

EN DEĞERLİ FUTBOLCU YUSUF TÜRK

Son güncellemeye göre ligin ilk devresinde attığı 10 gol ile adından sıkça söz ettiren GMG Kastamonuspor’un 25 yaşındaki golcüsü Yusuf Türk, değerini 75 bin Euro attırarak 225 bin Euro’ya yükseltti ve 2. Lig Kırmızı Grup’un en değerli futbolcusu oldu.

Ayrıca, Amed Sportif Faaliyetler’in stoperi Uğur Gezer, İskenderunspor’dan Iğdır FK’ya transfer olan Enes Soy,Menemen FK’dan Onur Akdeniz ve Mertcan Açıkgöz’ün de 225 bin Euro değeri bulunuyor.

ABDULLAH VE RAMAZAN’DAN BÜYÜK YÜKSELİŞ

Kastamonulu sporcular Zonguldak'ta bilek büktü Kastamonulu sporcular Zonguldak'ta bilek büktü

GMG Kastamonuspor’dan i Abdullah Yiğiter’de 200 bin Euro’luk değeri ile grubun en pahalı kalecisi oldu. Genç file bekçisi ilk devre gösterdiği başarılı performans ile 125 bin Euro olan değerini 75 bin Euro yükselterek 200 bin Euro’ya çıkarttı. Geçtiğimiz sezon en çok tartışılan isimlerden olan Ramazan Keskin ise bu sezonki performansı ile takımın değişilmez isimlerinden oldu. Başarı futbolcunun gösterdiği bu performans ile değeri 100 bin Euro’dan, 200 bin Euro’ya yükseldi. Diğer taraftan GMG Kastamonuspor’un taşıyıcı kolonları olan İlyas Kubilay Yavuz’un değeri 200 bin Euro’da, Okan Eken’in değeri ise 175 bin Euro’da sabit kaldı.

Editör: Banu Türkmenoğlu