AK Parti Kastamonu Milletvekili Halil Uluay ve Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu’nun da katıldığı organizasyonda konuşan Vali Dallı, “Basın, demokrasilerde olmazsa olmazdır” dedi.

Vali Dallı’nın açıklamaları şöyle: “Bir yerde demokrasiden söz edebilmek için, her şeyden önce orada özgür basının olması lazım. Sizler bulunduğumuz yerlerdeki her türlü sorumluluğu, problemini, arzularını, sıkıntıları aynı zamanda güzel gelişmeleri de insanlarımıza duyuruyorsunuz. İnsanlarımızın sadece sandıkta değil seçimler arasındaki süreçlerde de demokratik katılımı sağlayabilmeleri için, bulundukları yerde olan bitenden haberdar olması lazım. Bu olmadığı zaman insanlarımız neye göre tepki koyacaklar. Tepkiyi sadece olumsuz olarak söylemiyorum yani seslerini duyuracaklar? Bu imkânsız. Onun için kutsal bir vazife diyoruz basının yaptığı işe. Hakikaten bu anlamda son derece önemli bir şey olmazsa olmaz demokrasilerde basın.”

“NASIL İMKANSIZLIKLARLA BU İŞİ YAPTIĞINIZI BİLİYORUZ”

Kastamonu sofralarının vazgeçilmezleri en iyiler arasında! Kastamonu sofralarının vazgeçilmezleri en iyiler arasında!

“Yerel basınımızın nasıl imkânsızlıklar içinde bu işi yıllardır yaptığını da biliyoruz biz. Benim kamuda 37’nci yılım, 2 yılda Ankara’da okurken mezuniyette geçmişti ama. Onun dışında Türkiye’nin her yerinde çalıştım. Çalıştığımız en küçük yerde bile yerel basınımız var. Nasıl imkânsızlıklarla bu işi yaptığınızı biliyoruz. Geldiğimiz noktada teknolojinin getirdiği pek çok imkân var ama hala sıkıntılarınız olduğunu biliyorum ama sizler fedakarca bu işi yapmaya devam ediyorsunuz. Bunun için de ayrıca sizi kutluyorum. Sadece haber vermekte yetmiyor. İnsanlarımızın yorumlara da ihtiyacı var. İnşallah sizlerle birlikte Kastamonu’muza kıymetli hemşehrilerimize çalışmaya devam edeceğiz.”

Editör: Banu Türkmenoğlu