Teknik Direktör Tahsin Tam, yeni sezona hazır olduklarını ifade ederek; "Ciddi bir sakatlık geçirmeden kampları tamamladık. Zaten elimizde geçen yılın şampiyon kadrosu üzerine yaptığımız transferlerle daha güçlü hale geldik. Onlarla beraber iyi bir harman ortaya çıkartıp bize şakışan mücadeleyi vereceğimizi düşünüyorum. Önümüzdeki hafta Tuzla maçı ile 'bismillah' diyerek başlayacağız. Disiplinden taviz vermeden safları daha sıklaştırarak Çorum FK’ya yakışanı sahada yapmaya devam edeceğiz." dedi

“HAVAALANI OLMAMASI YABANCI TRANSFERİNİ ZORLAŞTIRIYOR”

Kulüp Ceo'su Abdülhamit Yıldız üç bölgeye transfer yapmak istediklerini ancak yabancı transferi konusunda havalimanı olmamasından dolayı zorluk yaşadıklarını belirterek; "Özellikle yabancı transferinin havaalanı olmaması nedeni ile çok zor. Üç isimle imza aşamasına geldik. Oğuzhan Başkanın bütçeyi oluşturması ile hafta içinde kadroya katılmalarını bekliyoruz." diye konuştu.

“SADECE 457 ADET KOMBİNE SATILDI”

Basın Sözcüsü Tuğrul Topuz ise yeni sezonda Çorum’a yakışır bir takım oluşturmak için yoğun çaba içinde olduklarını bu noktada Çorum’dan yeterli desteği bulamasalar da il dışından sponsor desteği ile iyi bir noktaya geldiklerine inandığını söyledi. Topuz ligin başlamasına 15 gün kalmasına karşın toplan satılan kombine biletin 457 adet olduğunu söyledi. Bu yıl kulübe sponsorluk desteği veren firmalara teşekkür eden Topuz, herkesin tatil yaptığını ancak Oğuzhan Başkan’ın gece gündüz sponsorluk için yollarda olduğunu ifade ederek; "Hedefimiz Çorum’u layık olduğu üst sıralarda mücadele etmesi için çalışmalarımız devam ediyor. Taraftarlarımızdan destek bekliyoruz’ ifadelerini kullandı.