Kastamonu'nun tescilli tatlısı Cırık… Kastamonu'nun tescilli tatlısı Cırık…

ucurtmaaKastamonu İl Emniyet Müdürlüğü, Cumhuriyet'in 100. yıl dönümünü kutlamak amacıyla "Hayata Renk Verelim 2023 Yerel Sosyal Sorumluluk Projesi" kapsamında çocuklar için özel bir etkinlik düzenledi. İş birliği içinde oldukları bir firmanın desteğiyle gerçekleştirilen etkinlik, kentteki okullarda öğrenim gören 300 öğrenciyi buluşturdu. Kadıdağı Kamp Merkezi alanında gerçekleşen etkinlikte öğrenciler, polisler tarafından dağıtılan uçurtmaları uçurarak renkli bir gökyüzü oluşturdular.

Kastamonu İl Emniyet Müdürü Kayhan Ay, etkinlik hakkında yaptığı açıklamada, Cumhuriyet'in 100. yıl dönümünü coşkuyla kutlamak için 300 öğrenciyle uçurtma şenliği düzenlediklerini belirtti. Ay, öğrencilerin etkinlikten büyük bir memnuniyetle ayrıldığını vurguladı.

Etkinliğe katılan Gazipaşa İlkokulu öğrencisi Sümeyye Aybala Çonkor, ilk defa uçurtma uçurmanın kendisini çok mutlu ettiğini dile getirdi. Ayrıca, Ada Ertuğrul da arkadaşlarıyla birlikte keyifli bir gün geçirdiklerini ve polislerin kendilerine gösterdiği ilgiden çok memnun olduklarını ifade etti.