Öğretmen Akademileri'nin bu haftaki konusu Bestami Yazgan'dan! Öğretmen Akademileri'nin bu haftaki konusu Bestami Yazgan'dan!

Edebiyatçı- Yazar- Sosyolog Sayın Erol Erdoğan’ın eğitimci olarak katıldığı seminere İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, Şube Müdürleri Vedat Terlemez ve Halil İbrahim Kara ile okul öncesi ve sınıf öğretmenleri katıldı.

Kastamonu Milli Eğitim (2)-6

"OYUN, ÇOCUĞUN ÖĞRENME VE İLETİŞİM BİÇİMİDİR"

Oyunların çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimine katkı sağlamanın yanı sıra eğlenceli bir öğrenme yöntemi sunduğunu belirten İl Müdürü: “Oyun, çocuğun öğrenme ve iletişim biçimidir. Bir başka deyişle, çocukların dili oyundur! Çocuklar, oyun yoluyla duyguları ifade eder, sorular sorar, çevresi ile ilişki kurar ve yaşamı öğrenirler. Oyun, çocukların hayal güçlerini aktif şekilde kullanarak yaşadıklarını anlamlandırdıkları bir araçtır. Oyun oynamak çocuğun kendini ifade etmesine ve bizimle iletişim kurmasına da yardım eder. Oyun, mutlu ve sağlıklı çocuk gelişiminin önemli bir parçasıdır. Oyun oynayabilen çocuklar kendilerini güvende hissettikleri için bunu yapabilirler. Sevgi, saygı ve güven ortamında bulunan çocuk oyun oynayabilir. Oyunlar aynı zamanda değerleri gelecek nesillere aktararak kültürü yaşatmanın da önemli bir parçasıdır” ifadelerini kullandı.  

Programın sonunda İl Müdürü Hasan Gümüş, Edebiyatçı- Yazar- Sosyolog Sayın Erol Erdoğan’a plaket takdim etti. (HABER MERKEZİ)

Editör: Banu Türkmenoğlu