Civelekoğlu açıklamasında, Yeni statın bulunduğu yere yapılmasının doğru karar olduğunu ve Kastamonu AK Parti Milletvekili Halil Uluay'ın açıklamalarını desteklediğini dile getirdi.

Kastamonu Kalkındırma Derneği Yönetim Kurulu Başkan Tugay Civelekoğlu, basın açıklamasına; “Her zaman ifade ettiğimiz üzere Kal-Der olarak Kastamonumuz’un kalkınması ve hizmetlerin gelmesi noktasında çalışmaya, fikirler üretmeye, ulaşabildiğimiz herkesle iletişim içerisinde olmaya da devam ediyoruz, bunları da ilgili makamlarla paylaşıyoruz. Bugüne kadar Kastamonu’ya gerçekleştirilen hizmetler içinde emeği geçen bürokrat ve siyasilerimizin her birine ayrı ayrı teşekkür etmeyi de bir vecibe kabul ediyoruz. Çünkü ne olursa olsun yetkili bir makamda bulunan insanların Kastamonu’ya mutlaka bir hizmetleri veya hizmetin temeline katkıları olmuştur. Bunları görmezden gelmek yanlış olur” dedi.

“MİLLETİMİZ BİLİR, MİLLETİMİZ KARAR VERİR”

Küre AK Parti Seçim Bürosu düzenlenen törenle açıldı Küre AK Parti Seçim Bürosu düzenlenen törenle açıldı

Dernek Başkanı Civelekkoğlu, Kastamonu AK Parti Milletvekili Halil Uluay'ın yeni stadın yeri konusunda toplumsal bir istişare başlatmasını olumlu bir adım olarak değerlendirdi. Civelekkoğlu, devamında; “Şuan şehrimizde konuşulan konulardan biri sayın vekilimiz Halil Uluay’ın stadın yeri noktasında tüm Kastamonu insanımızla istişare etmesidir. Bu maksatla da gerek sosyal medya sayfasından paylaşım yaparak herkesin görüşünü istemiş olması gerekse de bizzat derneğimizle de istişare ederek bizlerden fikir sorması hem bizi hem milletimizi ziyadesiyle memnun etmiştir. Bu olması gereken davranışı sergileyerek yeniden milletimizle istişare kültürünü başlatan sayın vekilimiz Halil Uluay beye kalbi şükranlarımızı sunuyoruz. Çünkü yüzlerce kişinin görüşünün ortak sonucu olarak alınacak bir kararla çıkacak netice muhakkak ki en güzeli olacaktır. Çünkü sayın vekilimizin bu iyiniyetli davranışı hiçbir siyasi düşünce farklılığı gözetmeden herkesi kapsamaktadır. “Ben bilirim, ben yaparım” değil, “milletimiz bilir, milletimiz karar verir” anlayışını ortaya çıkarması gelecek hizmetlerin bütün kesimlerce kabul edilmesi noktasında da olumlu sonuçlara vesile olacaktır” ifadelerine yer verdi.

“TAKDİR KASTAMONU’MUZUNDUR”

Civelekkoğlu, son olarak; “Yeni stadyumun mevcut yerine yapılması, bunun sonucu olarak ta hızlı şekilde bitirilme imkanı olması, bu sebeple de birçok masrafın ortadan kalkması, yapılacak fazla masrafların yatırım olarak Kastamonu’muzda başka alanlarda değerlendirilmesi, düşünüldüğünde en güzel yerin mevcut yer olduğu öne çıkmaktadır. Takdir Kastamonu’muzundur. Sayın vekilimizin bu güzel davranışının bundan sonrada yapılacak tüm çalışmalarda da sergilenmesi önem arz etmektedir. Çünkü tüm kesimlerin katılımının sonucu alınan karara kimsede itiraz etmemiş olur. Aynı zamanda insanımıza kıymet verildiğide görülmüş olur. Yine toplumsal birliktelik sağlanmış olur. Buda Kastamonu’ya yarınlar adına daha umutla bakılmasının esaslarından biri olarak dayanak olur. Biz alınacak kararın en güzel neticelere vesile olmasını niyaz ediyoruz” dedi.

Editör: Banu Türkmenoğlu