Son milletvekilliği seçimlerinde MHP’den birinci sıra milletvekili adayı olan Emin Çınar, partisinin Merkez İlçe Kongresi’nde, “Bir çok yerde Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Hasan Baltacı’yı bir çok yerde kendi partililerimiz de dahil, met ettiğini, övdüğünü duyduk. Kastamonu’da ne kadar güçlü, ne kadar kudretli olursanız olun, içinizdeki bir yöneticinin, bir dava mensubunun adaylarımız için kullanacağı ifade de bir o kadar kıymetli. Beğenmiyorsa bile susmasını bilmeli” dedi.

Emin Çınar, konuşmasında şunları ifade etti:

“Ben hem Merkez İlçe hem de İl teşkilatımızın gece 3’lere kadar çalıştıklarına şahidim. Şunu net bir şekilde söyleyebilirim ki, genel seçimlerle yerel seçimler çok farklı. Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak mahalli seçimlerde her zaman başarıya imza atmış bir partiyiz. Her daim bu davanın emrinde olduğumu da bir kez daha ifade etmek istiyorum. Mevcut belediyelerimize yenilerini ekleyeceğimize de yürekten inanıyorum.

Son seçim sürecinde şu durumla karşılaştık. Partimizin mensubu, daha önceden partimizde yöneticilik yapmış isimlerin, adayı beğenmediğini, sandığa gitmediğini gördük. Bu seçim sürecinde, eski il başkanlarımızı, sendika başkanlarımızı da bir sinerji yakalamak için davet ettik. Ama maalesef şöyle bir hadiseyle de karşılaştık. Bir çok yerde Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Hasan Baltacı’yı bir çok yerde kendi partililerimiz de dahil, met ettiğini, övdüğünü duyduk. Kastamonu’da ne kadar güçlü, ne kadar kudretli olursanız olun, içinizdeki bir yöneticinin, bir dava mensubunun adaylarımız için kullanacağı ifade de bir o kadar kıymetli. Beğenmiyorsa bile susmasını bilmeli.”