Cide’de Sarı Ailesinin en mutlu günü Cide’de Sarı Ailesinin en mutlu günü

Kastamonu Cide’nin en güzel yerlerinden biri olan Malyas Kanyonu’na gelen duyarsız tatilciler ortalığı çöp yığınına çevirip ayrıldılar.

Yaz sezonunun gelmesiyle Cide ilçesine yerli ve yabancı turist akını devam ediyor. Ancak yoğun kalabalık birçok bakir alanı neredeyse çöp deryasına çevirdi. 

Cide’nin en güzel yerlerinden biri olan ve birçok tatilcinin ziyaret ettiği Loç Vadisi Malyas Kanyonu'da buraya gelen tatilciler tarafından pislik içinde bırakıldı. 

“TEPKİ TOPLADI”

Yerli ve yabancı turistlerin akın ettiği Malyas Kanyonu’nda oluşan çöp yığınına duyarlı vatandaşlar büyük tepki gösterdi. Çöplerini çöp konteyneri çevresine ve piknik yaptığı yerlere bırakan duyarsız tatilciler bölgeyi kirleterek piknik yaptıkları yerden ayrıldılar.

“ÇÖPLER ALINACAK – ÇEVRE TEMİZLENECEK”

Konuyla ilgili Kastamonu İstiklal Gazetesi olarak Cideli yetkililerden aldığımız bilgilere göre, Malyas Kanyonu’nda ki çöplerin hemen alınacağı ve çevrede temizlik yapılacağı belirtildi.

“ORMANLIK ALANDA PİKNİK YAPMAK YASAK”

Kastamonu Valiliği’nin yayınladığı son bildirgeye göre, ormanlık alanlarda piknik yapmak oluşabilecek olası yangınlardan dolayı, 15 Haziran - 15 Ekim tarihleri arası yasak olduğu, bu kurallara uymayan vatandaşlar için cezai uygulama yapılacağı belirtildi.  (Mehmet Salman)

Muhabir: Mehmet Salman