Çatalzeytin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün düzenlediği Kastamonu ve Sinop Sahil İlçeleri Ortaokullar Arası Bilgi Yarışması'nda, Türkeli Cumhuriyet Ortaokulu büyük bir başarı göstererek birinci olurken, Kastamonulu Cide Şehit Necmi Yıldırım Ortaokulu öğrencileri ikinci oldu. Yarışma, bugün saat 14.00'te, Çatalzeytin Spor Salonu'nda gerçekleştirildi.

Cideli Ogrenciler Bilgi Yarısmasında Ikinci Oldu (4)

Kastamonu ve Sinop sahil ilçelerinden gelen on ortaokul, bilgi yarışmasında kıyasıya mücadele etti. Yarışmaya katılan okullar arasında Ayancık Şehit Ahmet Can Ortaokulu, Bozkurt İmam Hatip Ortaokulu, Çatalzeytin Yunus Emre Ortaokulu, Doğanyurt YBO, Türkeli Helaldı Ortaokulu, Cide Şehit Necmi Yıldırım Ortaokulu, İnebolu Azize Ana Ortaokulu, Bozkurt Ortaokulu ve Çatalzeytin İmam Hatip Ortaokulu yer aldı.

Yarışmada öğrencilere Türkçe, Matematik, Genel Kültür, Fen Bilgisi, Sosyal Bilgiler, Devrim Tarihi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile İngilizce dallarında dörder soru soruldu. Programın sunuculuğunu Türkçe öğretmenleri Nazlı Zengin ve Kadir Ören üstlendi.

Etkinlik, Beden Eğitimi öğretmeni Bilal Elieyioğlu'nun komutuyla Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal etmiş eğitimciler ile şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşu ve ardından coşkuyla söylenen İstiklal Marşı ile başladı. Açılış konuşmasını İlçe Milli Eğitim Müdürü Enis Kırıştı yaptı. Teknik ekipte ise Sait Kocaman ve Yusuf Yavuz Bacanak yer aldı.

Cideli Ogrenciler Bilgi Yarısmasında Ikinci Oldu (1)

1 Temmuz itibarıyla başlıyor, 81 ilde ücretsiz 1 Temmuz itibarıyla başlıyor, 81 ilde ücretsiz

Yarışma sırasında tüm okulların tanıtım videoları gösterildi. Yarışmanın jürisi Uğur Topaçoğlu başkanlığında, Hatem Yıldırım (Sosyal Bilgiler), Recep Eralp Çeçen (İngilizce), Erhan Altunel (Türkçe), Murat Çelik (Fen Bilgisi), Taner Demir (Matematik), Serkan Ertan (Matematik), Emine Kuşak (Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi) ve Yücel Kayhan (Sosyal Bilgiler) gibi öğretmenlerden oluştu.

Yirmi sekiz sorunun yirmi yedisini doğru yanıtlayarak 270 puanla birinci olan Türkeli Cumhuriyet Ortaokulu, büyük bir başarıya imza attı. İkincilik, 260 puanla Cide Şehit Necmi Yıldırım Ortaokulu'nun olurken, üçüncülüğü yedek sorular sonucunda 240 puanla Türkeli Helaldı Ortaokulu kazandı.

Birinci olan Türkeli Cumhuriyet Ortaokulu'na 15.000 TL para ödülü, plaket ve başarı belgeleri Belediye Başkanı Ahmet Demir tarafından verildi. İkinci olan Cide Şehit Necmi Yıldırım Ortaokulu'na 9.000 TL para ödülü, ikincilik plaketi ve başarı belgeleri İlçe Milli Eğitim Müdürü Enis Kırıştı tarafından, üçüncü olan Türkeli Helaldı Ortaokulu'na ise 3.000 TL para ödülü, üçüncülük plaketi ve başarı belgeleri İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İrem Alpan tarafından takdim edildi.

Cideli Ogrenciler Bilgi Yarısmasında Ikinci Oldu (3)

Editör: Serkan Kebecioğlu