Kastamonu Cide'de, ilçe kaymakamlığının girişimleriyle SMA Tip-2 rahatsızlığı bulunan Mehmet Aslan adına köy okulunun bahçesine çocuk oyun parkı açıldı.

Kastamonu'nun o köyünde herkesin adı ve soyadı aynı Kastamonu'nun o köyünde herkesin adı ve soyadı aynı

Cide Kaymakamı Tuncay Karataş'ın girişimleri İstanbul Eyüsultan Belediyesi katkıları ile Çakırlı köyü ilkokulu bahçesine kurulan oyun parkı gerçekleştirilen törenle açıldı.

“CİDE MEHMET ASLAN’A SAHİP ÇIKTI”

Oyun parkı açılışına katılan Mehmet Aslan bebeğin yengesi Hülya Özcan, “SMA bir çaresizlik gibi duruyor ama çaresizlik değildir, çare bizleriz. Bu konuda Cide evladına gerçekten sahip çıktı. Belediyemiz kaymakamlığımız ve bütün Cide halkı olmak üzere tek yürek olduk resmen. Bu parkın yapılmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Çocuklarımız güzel oynayarak vakit geçirirler “ dedi.

“MEHMET ASLAN YARDIM KAPMANYASINDA RAKAM %38’i AŞTI”

Parkın açılmasında büyük emeği olan Cide Kaymakamı Tuncay Karataş gerçekleştirdiği konuşmasında şu sözlere yer verdi: “Bugün burada Cide Kaymakamlığımızın girişimleri, İstanbul Eyüpsultan Belediyemizin maddi katkılarıyla oyun parkımızı Cide’nin Çakırlı köyüne kazandırmış bulunmaktayız. Bu parkın buraya kurulmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Başta Cide Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Yılmaz, iş insanları İbrahim Şengül ve Celal Gül’e teşekkür ediyoruz. Biz bu parkın adına Mehmet Aslan adını verdik, özellikle Mehmet Aslan demek istedik çünkü Mehmet Aslan yaşamalı, Mehmet Aslan’a Cide sahip çıkacak, köylerimiz sahip çıkacak Kastamonu sahip çıkacak ve tüm Türkiye sahip çıkacak. Bizde buna farklı açıdan ses getirmek için bugün burada toplanmış durumdayız. Çocuklarımız çok mutlu oldu bu oyun parkının kurulmasından ama inanıyorum ki Mehmet Aslan’da burada yaptığımız her dua, çocuklarımız oyun sevinci Mehmet Aslan’a yetişecektir. Ama Mehmet Aslan için maddi katkıya da çok ihtiyacımız var, şu an yardım kampanyasında Yüzde 38’i aşmış durumda ama bizim daha fazla desteğe ihtiyacımız var. Ve SMA hastası çocuğumuzun zamanı kısıtlı bir an önce lazım olan miktarın toplanıp tedavisine başlanılması gerekiyor. Ben inanıyorum ki Cide’miz Kastamonu’muz ve Türkiye’miz bu duruma sessiz kalmayacak. Ayrıca 25 Aralık’ta Mehmet Aslan için İstanbul Üsküdar’da organizasyon tertip edildi. İnanıyorum ki tüm STK’larımız, iş insanlarımız muhtarlarımız ve bizlerde bu organizasyona katılacağız, Mehmet Aslan’ı yalnız bırakmayacağız, ailesini yalnız bırakmayacağız. Asıl bugün birbirimize kenetlenip bu çocuğumuzun yanında olmamız gerekiyor. Yarın bir gün amansız hastalıklar bizimde çocuğumuz ailemizin başına gelebilir. Türkiye Cumhuriyeti öyle bir büyük devlet ki; her zaman mazlumun yanında olmuştur, ihtiyaç duyanın yanında olmuştur. Tüm dünyada olduğu gibi bugünde inşallah Mehmet Aslan’ın yanında olacağız.  Lütfen bağışlarımızı esirgemeyelim, 1 Lira, 10 Lira benim yapacağım bağıştan ne olur demeyin” diye konuştu.

Cide Çakırlı Köyünde Mehmet Aslan adına kurulan oyun parkının açılış törenine, Cide Kaymakamı Tuncay Karataş, Cide Emniyet Müdürü Nadir Yolbulan, Cide Jandarma Komutanı Çağatay Öztürk, Cide İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Uğur, Cide Özel İdare Müdürü İlyas Albas, Cide AK Parti Yönetim Kurulu Üyesi Caner Göktaş, iş insanı Davut Ertürk, Mehmet Aslan gönüllüsü Suzan Yamaç, Muhtarlar ve bölge sakinleri katıldı.

Kaynak: Mehmet SALMAN - ÖZEL HABER