Cide'de Yıldırım Ailesinin acı günü Cide'de Yıldırım Ailesinin acı günü

Kastamonu’nun Cide ilçesinde Rıfat Ilgaz Sarıyazma Kültür ve Sanat Festivali kapsamında düzenlenen güzellik yarışması büyük ilgi çekti.

Güzellik yarışmasında birbirinden güzel Cideli bayanlar dereceye girmek için yarıştı. Moda tasarımcısı Derya Tuzsezgin tarafından düzenlenen özel tasarımlı sarı yazma defilesi ise katılımcılardan tam not aldı.

Ünlü moda tasarımcısı Derya Tuzsezgin yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Sarıyazma, Rıfat Ilgaz Sarıyazma kitabıyla Cide’nin sembolü haline gelmiştir. Ünlü şairimiz Rıfat Ilgaz Cide aşığıydı. Kendisini rahmetle minnetle anıyorum. Bende bir Cideli kadın olarak milletimin göstergesi olarak sarı yazma tasarımımı bir tanesini ünlü yazarımız Sayın Rıfat Ilgaz’a armağan ediyorum. Ve bizi burada ağırlayan Cide Belediye Başkanımız Sayın Nejdet Demir’e teşekkürlerimi sunuyorum. Yine Serdar Kaptan ve Yüksel Güçerdem’e de teşekkür ediyorum. Ve modanın duayeni ve güneşi canım hocam Muammer Ketenci’ye sonsuz teşekkürlerimi sunuyor, değerli ellerinden öpüyorum. Ve yine canım hocam Ferit Akgüney’e her zaman yanımda olduğu için sonsuz teşekkürümü ve minnetimi sunuyorum.”

Güzellik yarışmasında dereceye girenlere ödül verildi.

Muhabir: Mehmet Salman - Kastamonu İstiklal Gazetesi