Göl Anadolu Kastamonu'yu temsil edecek! Göl Anadolu Kastamonu'yu temsil edecek!

Cide Yerel Eylem Derneği (YEG) destekleri ile Amasya’da yarışan Cideli öğrenciler başarı elde ederek ilçeye döndüler.

Cide YEG tarafından Başkan Serdar Kaptan imzalı yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi:

“Cide Yerel Eylem Grubu Derneği olarak 2023 yılı yıllık uygulama planı kapsamında, antrenmanlarında kullanmak üzere top atma makinesi alımını gerçekleştirdiğimiz Cide Genç Sporcular Derneği/Şehit Onur Ensar Ayanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ilçemize başarı ile döndü.

Okul Sporları kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen ve il birincisi olarak ilimizi temsilen katıldıkları Amasya Küçük Kızlar Badminton Grup Müsabakasını, katılan 9 il arasından birinci olarak tamamlayıp Bartın’da yapılacak olan Okul Sporları Badminton Küçük Kızlar Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazanmıştır.

Öğrencilerimizi (Sümeyye Yıldız, Ela Uzun, Gamze Gökgöz, Serra Gül Okcu, İlke Kırencekaya) ve antrenörlerimizi (Mahmut Çalış, Gülistan Şentürk) tebrik eder başarılarının devamını dileriz. Cide YEG olarak genç sporcularımızın her daim yanında olmaya devam edeceğiz.

Projenin hayata geçirilmesini sağlayan Tarım ve Orman Bakanlığı nezdinde hemşehrimiz ve Bakanımız Sayın İbrahim YUMAKLI beyefendiye, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu nezdinde Başkanımız Sayın Dr. Ahmet Abdullah ANTALYALI beyefendiye ve Kastamonu İl Koordinatörümüz Sayın Ahmet KUYULU’ya teşekkür eder, saygılarımızı sunarız.

YEG Bölgemize, Cide İlçemize, gençlerimize ve spora gönül vermiş tüm sporseverlere hayırlı olsun.”


 

Editör: Mehmet Salman