Kastamonu’nun Cide ilçesinde belediye meclis üyeliğine aday olan Hasan Hoca Yıldız, ilçe siyasetinde bir ilke imza attı.

Cide Belediye Meclis Üyeliğine son başvuru gününden önce ilçe seçim kuruluna giden Hasan Hoca Yıldız, Cide Belediye Meclisine Bağımsız Adaylık başvurusunda bulundu. Daha önce böyle bir başvuru almayan yetkililer, durumu araştırarak Yıldız’ın başvurusunu aldılar.

Baltacı'dan Ata huzurunda söz: "Kastamonu'muz için çok çalışacağız" Baltacı'dan Ata huzurunda söz: "Kastamonu'muz için çok çalışacağız"

İlçenin siyasi yaşamında şimdiye kadar ilk bağımsız belediye meclisi üyesi adayı olan Hasan Hoca Yıldız, meclise girebilmek için ilçede çalışmalarına başladı.

“MİTİNGDE DÜZENLEDİ”

İlk bağımsız belediye meclis üyeliği gibi bir ilkte bağımsız belediye meclis üyesi adayı Hasan Hoca Yıldız’ın düzenlediği miting oldu.

Cide Seçim Kurulundan miting iznini alan Yıldız, Cide Belediyesi Cumhuriyet Meydanında miting düzenleyerek halka sesleniş de bulundu.

“ÖZGÜRCE SORUNLARI DİLE GETİRMEK İSTİYORUM”

Emekli olarak doğduğu yer olan Cide’ye yerleşen Hasan Hoca Yıldız, “Doğduğum topraklarda hiçbir partinin çatısı ve etkisi altında olmadan özgürce ilçemin sorunlarını dile getirmek istiyorum” dedi.

Kastamonu İstiklal Gazetesi olarak konuştuğumuz Hasan Hoca Yıldız,Kastamonu Cide ilçesinin Soğuksu Bölgesi Toygarlı köyünde doğdum. Uzun yıllar İstanbul’da çalışarak emekli olduktan sonra baba ocağı şirin ilçeme yerleştim. Burada sokak canları için çalışmalarım oluyor. 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi ilçeme nasıl katkı sunabilirim diye düşünürken aklıma bağımsız belediye meclis üyeliği geldi. Bunu ilçemizde faaliyet gösteren herhangi bir siyasi partiden de talep edebilirdim. Ancak o zaman özgür olamazdım. Ben eğer seçilirsem sokağa inip tek tek ilçe sakinlerinin sorunlarını dinleyip, onların sorunlarını mecliste gündeme getirmek istiyorum. Vatandaşlar bir sorunu dile getirmek için onlarca dilekçe yazıyorlar ama gündeme zorla geliyor. Ben ilçe halkımızın dilekçe yazmasını istemiyorum. Sorunlarını sahada direk onlardan öğrenip meclise sunmak ve hızlı şekilde çözmek istiyorum. Maddi bir beklentim ve ihtiyacım yok. Boş oturmak yerine ilçeme bu şekilde hizmet etmek istiyorum” diye konuştu.

Hasan Hoca Yıldız’ın bağımız olarak Cide Belediye Meclisine girmesi için ilçede kullanılacak toplam oyun %10’nu alması gerekiyor. (Mehmet SALMAN)

Kaynak: Kastamonu İstiklal Gazetesi