Kastamonu İl Sağlık Müdürü Çağdaş Derdiyok, Cide Kaymakamı Tuncay Karataş, Cide Belediye Başkanı Nejdet Demir, Kamu kurum müdürleri ile daire amirleri, Cide Devlet Hastanesi Başhekimi Burcu Sökmen ve hastane yönetimi, öğrenciler ve Cide halkının katılımıyla "Sağlık Haftası" nedeniyle sağlık yürüyüşü gerçekleştirildi.

Cide’de bir işletme daha hizmete açıldı Cide’de bir işletme daha hizmete açıldı

11 kilometrelik Cide sahilinin bir kısmını yürüyen katılımcılar daha sonra Cumhuriyet Parkında sağlık için sağlık egzersizi yaptılar. Ardından Cide Kaymakamı Tuncay Karataş ve Kastamonu İl Sağlık Müdürü Çağdaş Derdiyok birer konuşma gerçekleştirdi.

"Cide Kaymakamı Tuncay Karataş, her yaş grubundan insanın hareket etmesi gerektiğini vurguladı. Kaymakam Karataş; "yürüyüş yapmak insan üzerinde birçok olumlu etkiye sahiptir. Düzenli yürümek, sağlıklı bir yaşam südürmek için basit fakat güçlü bi yöntemtir. Bu bağlamda tüm vatandaşlarımıza düzenli olarak yürüyüş yapmalarını öneriyor ve sağlık dolu günler diliyorum." ifadelerine yer verdi. 

 İl Sağlık Müdürü Çağdaş Derdiyok ise, sağlıklı kalmak için önleyici adımların önemini vurgulayarak, 'Cide'nin sahip olduğu uzun sahil şeridi nedeniyle yürüyüş yapmanın sadece sağlık için değil, aynı zamanda keyif için de ideal olduğunu' belirtti.

Cide Yuruyus (7)Cide Yuruyus (15)Cide Yuruyus (12)

Muhabir: Mehmet Salman