Kastamonu'nun Cide ilçesinde anne köpeğin birden bire kaybolan 9 yavrusunu belediye çalışanları buldu.

Kastamonu İstiklal Gazetesi olarak gündeme getirdiğimiz olay sonrası kaybolan 9 köpek yavrusu, belediye ekipleri tarafından gerçekleştirilen çalışmalarda sans eseri bulundu.

"MUCİZEYE TANIKLIK ETTİK"

Belediye ekiplerinin müjdeli haberi arkadaşı Dilek'e bildirdiğini ve haber sonrası çok mutlu olduklarını söyleyen hayvansever Canan Yılmaz, "Anneyi beslemek üzere periyodik şekilde yavruların kaybolduğu yere geliyorduk. Bu sabah bir mucize ile karşılaştık. Belediye ekipleri aynı noktanın ilerisinde yaptıkları temizlik çalışması sırasında 9 yavru eksiksiz olarak anneleriyle birlikte bulmuşlar. O kadar mutlu olduk ki sanki dünyalar bizlere verildi" dedi.

"YAVRULARI SAHİPLENDİRMEK İSTİYORUZ"

Kavaklıgil yeniden Tosya Belediyesi Başkanlığı'na aday Kavaklıgil yeniden Tosya Belediyesi Başkanlığı'na aday

12 günlük 9 yavruyu annenin yavrularını korumak için başka noktaya taşıdığını düşündüklerini belirten Canan Yılmaz, "Şuan atıl durumdaki parkta belediye ekipleri çalışma başlattı. Anne ve yavrularını güvenli bir yere taşımamız gerekiyor. Biz anne ve yavruların barınağa gitmesini değil, şuan yürümeye başlayan 9 canın hayvanseverler tarafından sahiplendirilmesini istiyoruz" şeklinde konuştu.