2024 yılı Valiler Kararnamesi'nin yayınlanmasıyla birlikte Kastamonu’nun bazı ilçelerinde kaymakam değişiklikleri oldu. Kararnameye göre Cide, İnebolu, Taşköprü ve Azdavay ilçelerinin kaymakamları başka görevlere atanırken, Cide’ye yeni bir kaymakam atandı.

Cide Kaymakamı Tuncay Karataş’ın Ağrı Vali Yardımcılığı görevine atanmasının ardından, Ağrı Eleşkirt Kaymakamı Murat Güneş, Cide’nin yeni kaymakamı olarak atandı. 

Yeni Kaymakam Murat Güneş Kimdir?

Erzurum Karaçoban ilçesinde doğan Kaymakam Murat Güneş, ilk ve orta öğrenimini Karaçoban’da tamamladıktan sonra 2014 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 2015 yılında Uşak Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine adım atan Güneş, kariyerine çeşitli ilçelerde kaymakam refikliği ve vekilliği görevlerinde devam etti.

Güneş, Bursa Gürsu ve Çorum Alaca ilçelerinde kaymakam refikliği, İçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanlığı'nda müfettişlik stajı yaptı. Sinop Erfelek ilçesinde kaymakam vekili olarak görev aldıktan sonra İngiltere’de Liverpool Üniversitesi’nde yabancı dil eğitimi aldı. 2017 yılında İçişleri Bakanlığı Kaymakamlık kursunu tamamlayarak Denizli Kale ve Muş Hasköy ilçelerinde kaymakamlık yaptı.

2021 yılında Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Eleşkirt Kaymakamı olarak atanan Murat Güneş, 2024 yılı Valiler Kararnamesi ile Cide Kaymakamı olarak görevlendirildi.

39. Abana Kültür Sanat ve Deniz Şenlikleri programı belli oldu 39. Abana Kültür Sanat ve Deniz Şenlikleri programı belli oldu

Evli ve bir çocuk babası olan Güneş, Cide’deki görevine yakında başlayacak.

Editör: Serkan Kebecioğlu