Cide Dernekler Federasyonu (CİDEFED), 6. Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi. Mevcut Başkan Mehmet Yılmaz, tüm delegelerin oyuyla tekrar başkanlığa seçildi.

Eyüp Sultan Kültür Merkezinde gerçekleşen kongrede mevcut başkan Mehmet Yılmaz’a önce dönem olduğu gibi bu kez de rakip çıkmadı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan kongrede divan başkanlığını Eyüp Modesa Mobilyacılar Sitesi Başkanı Ayhan Sekmen yaptı.

“FEDERASYONUN YAPTIĞI ÇALIŞMALAR AYAKTA ALKIŞLANDI”

Mehmet Yılmaz Genel Başkanlığında Cide Dernekler Federasyonunun 2018 ile 2023 yılları arasında yaptığı çalışmalar video slayt ile dev ekrana yansıtıldı. Yüzlerce başarılı çalışmanın anlatıldığı slaytı katılımcılar ayakta alkışladı.

“550 KİLOMETRE YOLDAN GELEN CİDE MUHTARLARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Kongreye katılanları selamlayarak konuşmasına başlayan Cide Genel Başkanı Mehmet Yılmaz, 550 kilometre yolu gelen muhtarın kendisin duygulandırdığını belirterek şunları söyledi: “Slaytımızı izlediniz, ancak 15 dakikalık bu slayta yaptığımız çalışmaların hepsini eklememiz elbette mümkün değil, burada çok azını sizlere gösterebildik. Ben öncelikle 550 kilometre yoldan kalkıp kongremize gelen Cide Muhtarlarımıza başta Muhtarlar Derneği Başkanı Ömer Köseoğlu olmak üzere çok teşekkür ediyorum. Siz ne kadar güzel insanlarınız, biz sizinle her zaman gurur duyuyoruz. Biz CideFed olarak sizlere beraber yol yürüyüp ilçemizin ve köylerinin eksiklerini beraber çözmeye devam edeceğiz. Ayrıca CideFed olarak şimdiye kadar yaptığımız başarılı işlerin parçası olan köy derneklerimizin yöneticileri ve federasyon yönetimimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Şahbaz AK Parti İGM aday adayı Şahbaz AK Parti İGM aday adayı

“İHTİYACIMIZ OLAN TEK ŞEY, BİRLİK BERABERLİK”

Konuşmasını sürdüren Mehmet Yılmaz, “Benim siyaset umurumda değil ancak her işini ucu sonunda siyasete bağlanıyor. Ve biz birlik ve beraberliğimizi sağlayabilirsek çok şeyi değiştireceğiz. Yaptığımız araştırmada İstanbul’da kayıtlı 125 Bin Cideli görünüyor ve 85 Bin Cideli oy kullanıyor. 1,5 Milyon Kastamonulu yaşayan mega kent İstanbul’da 125 Bin kişisi Cideli. Önümüzde yerel seçimler var biz Kastamonulular olarak birlik olup gücümüzü göstermemiz gerekiyor” diye konuştu.

SMA HASTASI MEHMET ASLAN BEBEK UNUTULMADI

Cide Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Yılmaz, SMA Tip2 teşhisi konulan 2 yaşındaki Mehmet Aslan tedavi olması için başlatılan kampanya, “Cide Federasyonu olarak 50 Bin Lira maddi destek vereceklerini” belirterek, tüm Kastamonuluların bu konuda Mehmet Aslan’ın tedavisi için gereken paranın bir önce toplanması için göreve davet etti.

PROTOKOL YAĞMURU

Cide Dernekler Federasyonun 6. Olağan Genel Kuruluna katılım yoğunluğu yaşandı. Özellikle protokol noktasında birçok önemli ismin katıldığı kongrede, Eyüp Sultan Belediye Başkanı Deniz Köken, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atilla Aydıner, Arnavutköy AK Parti İlçe Başkanı Cideli Orhan Candaroğlu, Güngören AK Parti İlçe Başkanı Devran Yalçınkaya, KASDER Başkanı Remi Şen, KASKON Başkanı Mehmet Alver, Üsküdar Belediye Meclis Başkanı Esat Kalay, Kastamonu Kalkınma Vakfı Genel Başkan Vekili Remzi Gür, AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi Mehmet Umur ve Cide Kaymakamı Tuncay Karataş birer konuşma gerçekleştirdi.

Cide Kaymakamı Tuncay Karataş konuşmasında, “Konuşmama başlamadan önce sizlerden Mehmet Aslan için bir dua istiyorum. SMA hastası çocuğumuz, evladımız Mehmet Aslan hepimizin manevi evladı. Bu durum hepimizin başına gelebilirdi. Ona mutlaka destek olmak durumundayız. Ben Cide Dernekler Federasyonun yapmış oldu destekten dolayı yine belediyemizin düzenlediği kermesten ve duyarlı olan herkese teşekkür ediyorum. Çakırlı Köyümüz İlkokulunun bahçesine yapılacak çocuk parkının adını Mehmet Aslan olarak yapacağız. Park yaptığımızı duyan Eyüp Belediye Başkanı Deniz Köken beyefendi parkı belediye olarak kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Cide’de yaptıkları çalışmalar hakkında detaylı bilgiler veren Kaymakam Karataş; Cide Dernekler Federasyonun çalışmalarını taktirle takip ettiğini belirterek, tekrar seçilen Başkan Mehmet Yılmaz ve yönetimi tebrik etti.

“İBB’NİN YAPABİLECEĞİ ÇALIŞMLAR BUNLAR”

Cide Dernekler Federasyonunun yaptığı çalışma slaytını izleyen Bayrampaşa Belediye Başkanı Atilla Aydıner, “Bu yapılan çalışmalar bir büyük şehir belediyesinin yapabileceği işlerdir” dedi.

Başkan Aydıner, “Ben Cide Dernekler Federasyonunu gönülden kutluyorum, genel başkanını tebrik ediyorum. Çünkü burada yaptıkları hizmetlerin tamamı bir büyükşehir başkanlığının yapabileceği hizmetlerin tamamını yapmışlar. İşte Sivil Toplum Örgütleri demokrasinin çakıl taşları diyoruz ya, gerçeği işte burada Cide Federasyonun yaptığı icraatlarıyla. Genel Başkan Mehmet Yılmaz ve yönetimini kalpten tebrik ediyor ve kutluyorum” sözlerine yer verdi.

Cide Dernekler Federasyonu Genel Kuruluna; AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi Mehmet Umur, Cide Kaymakamı Tuncay Karataş, Eyüp Sultan Belediye Başkanı Deniz Köken, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atilla Aydıner, Eyüp Sulan Belediye Başkan Yardımcısı Cideli Dr. İsmail Uysal, Çatalzeytin Belediye Başkanı Ahmet Demir, Güngören AK Parti İlçe Başkanı Devran Yalçınkaya, Arnavutköy AK Parti İlçe Başkanı Cideli Orhan Candaroğlu, MHP Cide İlçe Başkanı Şaban Yıldırım, Kastamonu Kalkınma Vakfı Başkan Vekili Remzi Gür, İMES Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Akar, Üsküdar Belediye Meclis Başkanı Esat Kalay, KASKON Genel Başkanı Mehmet Alver, KASDER Genel Başkanı Remzi Şen, Gaziosmanpaşa AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Necati Gürsu, Eyüp Sultan Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Lokman Çelik, Tuzla Belediye Meclis Üyesi Tuncay Şenol, İBB Meclis Üyesi Güven Yiğit, Tosya Federasyon Başkanı Ali Tekin, Kastamonulular Derneği Başkanı  Ali Kuruoğlu, Cide İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Özcan, Cide Meclis Üyesi ve Belediye Başkan A.Adayı Güner Durası, Cide Belediye Meclis Üyesi Yüksel Güçerdem, İstamonu Gazetesi sahibi Hüseyin Karadeniz, Cide Muhtarlar Derneği Başkanı Ömer Köseoğlu, Cide Dernekler Federasyonu kurucu başkanı Mehmet Öz, MODESA Mobilyacılar Sitesi Başkanı Ayhan Sekmen, iş insanları Mehmet Aslan, Halil Demirtaş, Orhan Candaroğlu, Ekrem Acar, Mustafa Yılmaz, İzzet Yılmaz, Ali Dalgıç, Hayri Konuk, Atil Çetinkaya, Haluk Aday, Berna Kabuk, İsmail Erşahin, Mehmet Görgülü, Nuri Bat, Ömer Savdıç, Orhan Gümüş ve Kamil Teke katılım sağladı.

(Mehmet SALMAN / İstiklal Gazetesi)

WhatsApp Image 2023-10-19 at 15.11.44WhatsApp Image 2023-10-19 at 15.11.44 (2)WhatsApp Image 2023-10-19 at 15.11.44 (1)WhatsApp Image 2023-10-19 at 15.11.43 (1)WhatsApp Image 2023-10-19 at 15.11.42 (1)WhatsApp Image 2023-10-19 at 15.11.42WhatsApp Image 2023-10-19 at 15.11.41