Cide Belediyesinde aday adayları çoğalıyor. Özden Kaplan Şenel Cide Belediye Başkanlığı için başvurusunu yaptı.

Asrak "İş dünyasının nabzını tuttuk" Asrak "İş dünyasının nabzını tuttuk"

Cide AK Parti İlçe Başkanlığına giderek resmi başvuru formunu ilçe başkanı Mustafa Aygen’e teslim eden Özden Kaplan Şenel, 2019 Genel Seçimlerinde AK Parti’den Kastamonu Milletvekili aday adayı olmuştu.

Özden Kaplan Şenel vaşvurusu sonrası yaptığı açıklamasında: ""Benim siyasete girmemdeki yegane amacım memleketim ve ülkem için kendimi yetiştirip nasıl yararlı hizmetler de bulunabilirim. En önemlisi de ben memleketimi çok seviyorum. Ankara gibi büyük ve bürokrasi şehrinde büyüyüp de memleketinde yol, su, hastane, altyapı vb. temel hizmetlerin olmayışı beni son derece üzüyor ve rahatsız ediyor. En son aldığım Acil Durum ve Afet yönetimi eğitimleri de beni memleketim için hemen bir şeyler yapmam gerektiğini  ve çalışmalara da yerel yönetimlerden yani Belediye Başkanlığı ile başlamam gerektiği kararını verdim. Ülkemizde afetler olmuş ve bundan sonra da hep olacaktır. Her ilin ve ilçelerin Afet plan ve tedbirleri  olmalıdır. Bu konularda bir an önce tedbir ve eğitimlerin olması şarttır" ifadelerine yer verdi.

Özden Kaplan Şenel’in başvurusunu alan AK Parti Cide İlçe Başkanı Mustafa Aygen, “Partimizden Belediye Başkanlığı Aday Adayı başvurusu yapan Özden Kaplan Şenel’in başvuru evraklarını teslim aldık. İlçemiz adına Hayırlı olmasını dilerim” dedi.