Gençlik ve Spor Bakanı Bak, Rize'de bayramlaşma töreninde konuştu: Gençlik ve Spor Bakanı Bak, Rize'de bayramlaşma töreninde konuştu:

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler seçimleri yaklaşırken Cumhuriyet Halk Partisi Taşköprü Meclis üyesi adayı Arif Hakan Gümüş yaptığı yazılı açıklama ile Partisinden istifa ettiğini duyurdu.

Gümüş, açıklamasında şu ifadelere yer verdi : "Cumhuriyet Halk Partisi Taşköprü Belediye Meclis Üyesi adaylığı için çıkmış olduğum bu yolda, sıralamanın belirlenmesinden itibaren, haksızlıklar olduğunu, sıralamayı kabul etmediğimi belirttim. Yapılan listedeki bu yanlışların devam etmesi halinde bu oluşumun içinde olmayacağımı, Cumhuriyet Halk Partisi Taşköprü İlçe Başkanım Özkan Keskin’e ilettim. Çeşitli bahaneler uydurularak verilen sözler olduğuna dair şahsım bilgilendirildi. Belediye Meclis üyesi adaylarının belirlenmesi sırasında örgütümüzün öneri ve düşüncelerinin hiç bir şekilde dikkate alınmadığını gördüm. Pazarlık usulü ile yukarıdan dayatmacı olarak yapılan siyasetin içerisinde olmayacağım. Yapılan Meclis üyesi sıralaması kapalı kapılar ardında, yönetim kararı olmaksızın, 3-5 kişinin menfaatleri doğrultusunda oluşturulmuştur. Yapılan bu haksızlıklara ortak olmamak için Cumhuriyet Halk Partisi üyeliğimden istifa ediyorum "dedi.

Editör: Banu Türkmenoğlu