Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nde bir ilçe hariç tüm ilçe başkanları yaklaşan il kongresi öncesinde Hikmet Erbilgin’e desteğini duyurdu. Abana İlçesi hariç Merkez İlçe ve diğer tüm ilçeler tarafından ortak yayımlanan bildiride: “İl Başkanımız Hikmet Erbilgin’in; Kastamonu’nun çıkarları, Cumhuriyet Halk Partisi’nin yaklaşan 2024 Mahalli İdareler Seçiminde arzu ettiği başarıyı yakalaması için Kastamonu örgütüne liderlik etmeye devam etmesi gerektiği açıktır, doğru olandır. Bu nedenle biz Cumhuriyet Halk Partisi Kastamonu İlçe Başkanları olarak, 15 Ekim 2023 tarihinde gerçekleştirilecek olan 38. Olağan İl kongremizde Cumhuriyet Halk Partisi Kastamonu İl Başkanlığı’na İl Başkanımız Hikmet Erbilgin’i aday gösteriyoruz” denildi.

Açıklama aynen şöyle:

“9 Eylül 2023 tarihinde 100’üncü yaşını kutlayan, kuruluşun ve kurtuluşun partisi Cumhuriyet Halk Partimiz, içinde bulunduğu kongre ve kurultay süreçlerinden ülkemizin geleceği için mutlaka güçlenerek çıkmak zorunda olduğu günlerden geçmektedir. Adaletin olmadığı, kurumların çürütüldüğü, sağlık ve eğitim sisteminin çöktüğü, yoksulluğun derinleştiği, çocukların yatağa aç girdiği, gençlerin geleceğini yurt dışında aradığı, kadınların sosyal yaşamdan dışlandığı, insanlığın ve doğanın tüm zenginliklerinin yalnızca sermayenin çıkarları için kullanıldığı, emekçilerin kaderine terk edildiği bu dönemde milyonlarca vatandaşımızın her zamankinden çok partimize ihtiyacı olduğunu görüyor ve bu sorumluluğun omuzlarımızda olduğunu biliyoruz.

Bunun için asla mücadeleden vazgeçmeyeceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi olarak; özgürlük, eşitlik, dayanışma, emeğin üstünlüğü, zenginliğin hakça bölüşümünü ve toplumsal barışın yılmaz savunucusu olmaya devam edeceğiz. Halkın hürriyetini ve hâkimiyetini ortadan kaldırmak isteyen herkese ve her kuruma karşı devrimci bir ruhla dikilmeyi ilke edinen partimiz bu doğrultuda hiçbir zaman parti içi yarışma ve tartışmadan çekinmemiş; aksine parti içi yarış ve tartışmayı yenilenmenin aracı olarak kabul etmiştir. Bu bağlamda, yüzyıllık tarihimiz boyunca yaşadığımız tüm parti içi yarışlar ve tartışmalar, yeni ve güçlü başlangıçlarımız için bir liman vazifesi görmüştür. Her bir kongre CHP’yi büyüten, güçlendiren sonuçlar doğurmuştur. Bu bağlamda 15 Ekim 2023 tarihinde gerçekleştirilecek olan Cumhuriyet Halk Partisi Kastamonu İl Başkanlığı kongresi, başta Kastamonu’da olmak üzere tüm ülke genelinde umudun yeniden ayağa kalkması adına büyük önem taşımaktadır.

2023 seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partimizin Kastamonu’da gösterdiği başarıda, görev aldığı günden bu yana partide yardımlaşma ve dayanışmayı büyüten, yaptığı planlı ve disiplinli çalışma, gösterdiği cesur ve haklı tavırla sürükleyici güç olan İl Başkanımız Hikmet Erbilgin’in katkısı önemli bir yere sahiptir. İl Başkanımız Hikmet Erbilgin’in; Kastamonu’nun çıkarları, Cumhuriyet Halk Partisi’nin yaklaşan 2024 Mahalli İdareler Seçiminde arzu ettiği başarıyı yakalaması için Kastamonu örgütüne liderlik etmeye devam etmesi gerektiği açıktır, doğru olandır. Bu nedenle biz Cumhuriyet Halk Partisi Kastamonu İlçe Başkanları olarak, 15 Ekim 2023 tarihinde gerçekleştirilecek olan 38. Olağan İl kongremizde Cumhuriyet Halk Partisi Kastamonu İl Başkanlığı’na İl Başkanımız Hikmet Erbilgin’i aday gösteriyoruz. Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi, yaşasın Cumhuriyet.”

Baltacı’dan Yumaklı’ya ağır sözler Baltacı’dan Yumaklı’ya ağır sözler

CHP Ağlı İlçe Başkanı Hasan Usta, CHP Araç İlçe Başkanı İrem Yasemin Savaş, CHP İhsangazi İlçe Başkanı Harun Şensiz, CHP Azdavay İlçe Başkanı Murat Karaburuk, CHP İnebolu İlçe Başkanı Cemal İlyasoğlu, CHP Bozkurt İlçe Başkanı Musa Kartal, CHP Küre İlçe Başkanı Bahattin Ersöz, CHP Cide İlçe Başkanı Hacer Tekiner, CHP Merkez İlçe Başkanı Dilek İlke Karabacak, CHP Çatalzeytin İlçe Başkanı Erdal Savcı, CHP Pınarbaşı İlçe Başkanı Mete Yılmaz, CHP Daday İlçe Başkanı Yasemin Erdoğdu, CHP Seydiler İlçe Başkanı Murat Yavuz, CHP Devrekani İlçe Başkanı Zeynel Doğan, CHP Şenpazar İlçe Başkanı Hatice Aydoğan, CHP Doğanyurt İlçe Başkanı Yakup Ünlü, CHP Taşköprü İlçe Başkanı Özkan Keskin, CHP Hanönü İlçe Başkanı Mehmet Soysal, CHP Tosya İlçe Başkanı Tuğçe Kefeli.

İstiklal Gazetesi / Özel Haber