CHP ve MHP, ağustos ayına girilmesiyle birlikte ilçe kongreleri için geri sayıma geçti. CHP’de ilçe kongreleri 5-14 Ağustos tarihleri arasında, MHP’de ise 10-20 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Cumhuriyet Halk Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi, ağustos ayına girilmesiyle birlikte ilçe kongreleri için geri sayıma geçti. Her iki parti de ilçe kongrelerini ardı ardına gerçekleştirecek.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin ilçe kongreleri 5 Ağustos’ta Seydiler, Daday ve İhsangazi kongreleriyle başlayacak. Kongre süreci ardından 6 Ağustos’ta Devrekani ve merkez ilçe, 7 Ağustos’ta Tosya ve Araç, 11 Ağustos’ta Doğanyurt, Şenpazar, Cide, İnebolu ve Küre, 12 Ağustos’ta Ağlı, Azdavay ve Pınarbaşı, 13 Ağustos’ta Çatalzeytin, Abana ve Bozkurt’ta, 14 Ağustos’ta da Hanönü ve Taşköprü’de gerçekleştirilecek.

Milliyetçi Hareket Partisi’nde ise kongreler 10 Ağustos’ta Araç ve İhsangazi kongreleriyle başlayacak. Ardında sırayla 11 Ağustos’ta Hanönü ve Taşköprü, 12 Ağustos’ta Tosya, 13 Ağustos’ta merkez ilçe, 14 Ağustos’ta Azdavay ve Pınarbaşı, 15 Ağustos’ta Şenpazar ve Cide, 16 Ağustos’ta Devrekani ve Çatalzeytin, 17 Ağustos’ta Seydiler ve Ağlı, 18 Ağustos’ta İnebolu ve Doğanyurt, 19 Ağustos’ta Daday ve Küre, 20 Ağustos’ta da Bozkurt ve Abana kongreleri düzenlenecek.