Toplantıya CHP Parti Meclis (PM) Üyesi Hikmet Erbilgin, CHP İl Başkanı Dilek İlke Karabacak, çok sayıda partili ve vatandaşlar katıldı.

Toplantıda konuşan CHP Tosya Belediye Başkan Adayı Tuğçe Kefeli, “Memleketimize Tosya’ya gönül verdiğimiz günden beri Tosya’nın çıkarları geleceği ve hakkı için gece gündüz çalıştık” dedi.

“SİZ BANA İNANDIKÇA BENDE KENDİME İNANDIM”

Tosya’yı ortak akılla yöneteceklerini ifade eden Tuğçe Kefeli’nin açıklamaları şöyle:

“Ben başaracağımıza elini öptüğüm amcam ‘korkma kızım yolun açık olsun’ dediğinde, markete girdiğimde kasiyer kardeşim ‘abla sana güveniyoruz her zaman yanındayız’ dediğinde, akşam eşimle yürürken selam verdiğim insanlar ‘kardeşim arkandayız dediğinde’ inandım. Siz bana inandıkça bende kendime inandım. Kızınız kardeşiniz arkadaşınız olduğumu gördüğümde inandım. Ve kendi kendime: ‘Sana güvenen, inanan, insanlar için, bu memleket için, gençler için ve bugüne kadar siyaset sahnesinde söz sahibi olamayan tüm kadınlar için, iki parti arasında sıkışmış hizmet bekleyen bunca insanın umudunu yeşertmek zorundasın” dedim. Bu salona baktığımda görüyorum ki 31 Mart sabahı Tuğçe değil, güler yüz, hoşgörü ve umutlar başkan olacak.”

HÜDA PAR Kastamonu listeleri belli oldu HÜDA PAR Kastamonu listeleri belli oldu

“ZENGİNİN, GÜÇLÜNÜN, RANTIN DEĞİL HALKIN VE HAKLININ YANINDA SAF TUTACAĞIZ”

Bugün genç yaşlı kadın erkek demeden bir sürü farklı siyasi görüşten insan bir araya gelip aynı sıralara oturabiliyorsak, mevzu memleket olunca her şeyi geriye bırakabiliyorsak Tosya’nın kaderini kimsenin iki dudağının arasında bırakmayacağız. Tosya’yı; Derdi halk değil rant olanlara, birlikte yöneteceğiz deyip yanındaki bir avuç insandan başka kimseyi gözü görmeyenlere, aday olacağım sevdasına duman olanlara, milliyetçiyim deyip millete düşman olanlara, ihale için meclis üyesi adayı olanlara, parsel parsel arsa satanlara, belediyenin parasıyla zengin olanlara, zengin olurum ümidiyle kredi çekip adaylık başvurusu yapanlara, halktan değil güçten yana olanlara bırakıp gitmek gibi bir niyetimiz yok. Biz bu memleketi sözde değil özde birlikte yöneteceğiz. Ortak akılla doğru yolda emin adımlarla birlikte yürüyeceğiz. Size söz veriyorum; ayırmayacağıma, kayırmayacağıma, çalmayacağıma, çaldırmayacağıma, hakkınızı yemeyeceğime, yedirmeyeceğime söz veriyorum. Belediyede bizim için çalışan mücadele veren bir kişinin dahi hakkını yemeyeceğiz. Ellerinden alınan tüm haklarını geri vereceğiz. Bize güvenen bize inanan kimseyi başı yerde boynu bükük göndermeyeceğiz yanımızdan. Biz zenginin güçlünün çıkarın rantın değil her zaman halkın ve haklının yanında saf tutacağız.  Ben bu memlekete çivi çakarken de size soracağım, sökerken de. Bir önceki belediye başkanı ve AKP adayı gibi ‘Sosyal konut yapıyorum’ deyip varınızı yoğunuzu sattırıp ardından yarıda bırakıp ortadan kaybolmayacağım. Bugün verdiğim sözleri yarın unutup yüzünüze baka baka yalan konuşmayacağım. Cebime para girsin diye kavşak adı altında set kurup memleketin kaderiyle oynamayacağım. Mevcut belediye başkanı gibi evlere temiz içme suyu gitmeyince arıtma tesisi yaptığımıza inandırmak için otobüslerle sizi tesise taşımayacağım. Surlarla çevrili dediğim yeri yıkıp aynı yere milyonlarca lira harcayarak otogar yapmayacağım. Çevre yolunu yapamadığım hayvan pazarını bugün açıyoruz, yarın açıyoruz diye sessizleri oyalamayacağım. Hastanede doktor yoksa sağlık bakanlığının önüne beş otobüs kaldırırım diye bol keseden atıp sonra kenara çekilmeyeceğim. Tosya’nın bir ucuna itfaiye koyup müdahalede geç kaldığımız yangında hasar gören ev ve iş yeri sahiplerine ağız ucuyla geçmiş olsun dileklerimi iletmeyeceğim. Sizlerden çocuklarınızı işe alacağım vaadiyle oy alıp yanımda yöremde kim varsa işe almayacağım. Size kız sözü kardeş sözü arkadaş sözü bu memleketi sizinle birlikte yöneteceğiz. Beni seçenin siz olduğunu o koltuğun emanet olduğunu unutmadan yürüyeceğim bu memleketin sokaklarında. Bize güvenen inanan bir kişinin dahi başını yere eğdirmeyeceğim.”

 “40 GÜN SONRA TOSYA’YA ŞEFFAF BELEDİYECİLİK GELİYOR”

“Asla yapmayacaklarım olduğu gibi mutlaka yapacaklarımız var Tosya’ya. 48 gün sonra halk belediyeciliği geliyor. 48 gün sonra üreten belediyecilik geliyor. 48 gün sonra gerçek proje yatırımlarıyla şeffaf bir belediyecilik geliyor. Her zaman söylediğim gibi Tosya’nın umudu var, bu umudu 48 gün sonra başkan yapacağız. Tosya’da hep birlikte tarih yazacağız.”

Editör: Serkan Kebecioğlu