Toplantıya CHP Parti Meclisi Üyesi Hikmet Erbilgin, CHP İl Başkanı Dilek İlke Karabacak ve yönetim kurulu üyeleri, kadın ve gençlik kolları temsilcileri, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Toplantıda konuşan CHP Taşköprü Belediye Başkan Adayı Ufuk Car, “Bölgemizin en deneyimli en dinamik en çalışkan en temiz Cumhuriyet Halk Partisi mensubu siyasetçileri olarak başımız dik ve alnımız açık bir şekilde karşınıza çıkmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

“SOSYAL BELEDİYECİLİĞİN EN GÜZEL ÖRNEKLERİNİ TAŞKÖPRÜ’DE SERGİLEYECEĞİZ”

Başarının katılımcı belediyecilik anlayışı ile geleceğine inandıklarını söyleyen Ufuk Car şunları söyledi:

“Hemşerilerimizi projelerimizin her aşamasında sürekli dahil edecek, fikirlerini alacak, bu fikirleri harmanlayacak analiz ederek uygulama sağlayacağız. Her şeyi bilen değil herkesi dinleyen bir Belediye Başkanı ve belediye meclis grubunu oluşturacağız.  Tüm dünyada belediyecilik yeni boyutlar kazanmakta sosyal belediyecilik diğer bütün hizmet başlıklarının önüne geçmektedir. Dünyadaki bu trendi gözden kaçıramayız. Sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini Taşköprü’de vererek geleceğimize yön verecek, bugünümüzü planlayacağız. İstihdamı arttıran belediyecilik uygulamalarını hayata geçireceğiz. Böylece gençlerimiz Taşköprü dışında iş aramak zorunda kalmayacak. Şehrimize yapılacak kalıcı yatırımlar için iş insanlarını teşvik edecek, desteklerimizi esirgemeyecek büyükşehir belediyelerimiz dahil olmak üzere tüm dinamikleri aktif hale geçirmek için hiç bıkmadan usanmadan çalışacağız. Turizmi gelir getiren bir seviyeye çıkaracağız. Taşköprü’müzün tanıtımına katkı vermek üzere sosyal hayatımızı canlı tutacak etkinlikleri kurgulayıp hayata geçireceğiz turizmi körükleyen festivalleri şehrimizin karakteri haline dönüştüreceğiz. Alternatif turizm olanaklarımızı gün yüzüne çıkararak pazarlayacak yerel ulusal ve uluslararası organizasyonlarla Taşköprü’müzün tanıtımını etkin bir şekilde yapacağız. Pompeipolis antik kentimizin ören yeri olarak nitelik kazanması uğrunda yılmadan bıkmadan usanmadan çalışacağız. İlçemizin sportif olanaklarını kültür ve sanat hayatını yeni tesisler ve faydalı etkinliklerle güçlendireceğiz. Gelir getirici aktiviteler olarak organik ürün üretimini özendirecek uygulamalar yapacağız. Hafta sonu bir organik pazarı kurulmasını teşvik edecek, hobi bahçeleri oluşturacağız. Çocuklarımızı toprakla ağaçla ve doğayla iç içe büyümesi için tüm olanaklarımızı seferber edeceğiz. Ata tohumu uygulamalarını ve seracılığı destekleyeceğiz. Şehrimizin çeperlerini yeşil bir dünyaya dönüştüreceğiz. El sanatlarını gün yüzüne çıkaracağız. Kadınlarımızı aktif bir şekilde çalışma hayatına dahil edeceğiz. Bireysel çalışmaların kooperatifler eliyle pazarlanması için e ticaret dahil olmak üzere organize birimlerle temaslar kurulmasına vesile olacağız. Can suyu kredisi alarak mikro kredi olanaklarını hayata geçireceğiz. Taşköprü’ de yaşayan yoksulumuzu ihtiyaç sahibini işsizimizi garibanımızı yolcumuzu öğrencilerimizi çocuklarımızı aç ve açıkta bırakmayacağız. Çalışan annelerin ve babaların güzü arkada kalmayacak.  Çocuklarının bakımını üstlenecek gündüz bakım evleri oluşturacağız. Sağlıklı nesiller oluşturmaya yönelik olarak anne adaylarının düzenli doktor kontrolünden geçmesine aracı olacak, süt mama ve bez desteği sağlayacağız. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Cumhuriyet bilhassa kimsesizlerin kimsesidir” sözlerini rehber edinerek engelli vatandaşlarımızın hastalarımızın yoksulumuzun yetimlerimizin yanında olacak, sağlıkta olduğu gibi hastalıkta cenazede düğünde bayramda hep birlikte olacağız.”

“TAŞKÖPRÜ MARKETİ KURACAĞIZ”

“İçinde bulunduğumuz ekonomik koşulların bizlere zor günler yaşattığı mevcut ortamda olumsuz koşulları bertaraf edebilmek için yardımlaşmaya birlik olmaya güçlerimizi birleştirmeye ihtiyacımız var. Kültürümüzde inancımızda var olan yaşatmak için alan elin veren eli görmediği bir dayanışma köprüsünü oluşturmak zorundayız. Bu sebeple dünyada uzun yıllardır varlığını sürdüren gıda bankacılığı sisteminin bölgemizdeki ilk örneği olacak olan Taşköprü marketi kuracağız. Bu vesileyle yoksullukla mücadele edeceğiz. Bu umut ışığını hep birlikte yakacak hiç durmayacağız. Belediyemize ait bir binayı kadınlarımız için kafeteryaya dönüştüreceğiz. Bir sanat sokağı oluşturacağız kültür merkezimizi adına yakışır şekilde aktif hale getireceğiz.”

“ŞEHİRLERİMİZİN GELECEĞİ OLAN GENÇLERİMİZİN YANINDA OLACAĞIZ”

“Kuracağımız Taşköprü Eğitim Kooperatifi vasıtasıyla kültür merkezimizde ücretsiz atölyeler açacağız. Bizim belediyeyi devraldığımızdan itibaren Taşköprü’müzde doğacak her çocuk 3 yaşında kreşe başlayacak. İlkokul ortaokul ve lisede belediyemizin ücretsiz yabancı dil kurslarından faydalanacaktır. En az bir yabancı dil öğrenmiş olarak kültür ve sanat ile iç içe yeteneğine göre bir enstrüman çalan veya resim yapan birey olarak hayatını yön verecektir. Ayrıca 8 ve 12 sınıf öğrencilerimize ücretsiz sınavlara hazırlık kursları açacağız. Böylelikle atanamayan branş öğretmenlerimize de istihdam sağlamış olacağız. Bizim devralacağımız belediyemizde her çocuk bir spor dalıyla uğraşacak bu vesileyle amatör spor dalları da desteklenmiş olacaktır. Yani devralacağımız belediyede yeni doğan bir çocuk en az bir yabancı dil bilen en az bir sanat veya spor dalıyla uğraşan genç olarak üniversiteye gitme şansına sahip olacaktır. Kütüphane sayısı artırılacak ücretsiz internet kullanımı genişletecektir. Sınav sonunda derece alan öğrencilerimizi teşvik amacıyla ödüllendireceğiz. İhtiyaç sahibi öğrencilerimizin okul ihtiyaçlarını karşılayacak şehirlerimizin geleceği olan gençlerimizin yanında olarak, burs imkanlarını gönüllülük esasıyla sayıca arttıracağız.”

“İLÇEMİZDE SARIMSAK KOKUSUNDAN BAŞKA BİR KOKU HİSSETMEYECEKSİNİZ”

“Taşköprü’müzün trafik sorununu mutlaka çözüme kavuşturacağız. İmara uygun olmayan alanlar ile özel önlem gerektiren alanlarda yapılaşmaya izin vermeyecek hem bu vesileyle hemşerilerimizin can ve mal güvenliklerini teminat altına alacağız. Taşköprü’nün inşası sırasında kanserojen özelliği bilinmeyen ve asbestsiz malzemeyle değiştirilmeyen içme suyu borularıyla evlerin bağlantısını sağlayan tali su borularındaki asbestten kaynaklı akciğer kanser riskini ortadan kaldırma konusundaki girişimlerimizi planlayıp çözüme kavuşması için olağanüstü çaba sarf edeceğiz. Kentimizin daha bakımlı daha yaşanabilir olması için bakım ve temizliğe özel hassasiyet göstereceğiz. İlçemizde sarımsak kokusundan başka bir koku hissetmeyeceksiniz. Tema parklar yürüyüş ve dinlenme mekanları ışıklı görsel alanlar ile yürüme mesafesinde mesire alanları yapacağız. Ağaçlandırılmış düzgün  peyzajı ile yemyeşil bir Taşköprü aydınlatma sorunu çözmüş bir yaşam merkezi oluşturacağız. Daha temiz sağlıklı bir Taşköprü için kapalı çöp konteynırı uygulamasına başlayarak yaygınlaştıracağız. Geri dönüşümü sistemli ve daha organize bir şekilde uygulamaya sokacağız. Güzel evim güzel kentim kampanyasıyla binalarımızın dış cephelerinin güzelleştirilmesi konusunu organize ederek yeni bir taş köprü görüntüsü için çalışmalar başlatacağız.”

“YABAN HAYATINI VE EKO SİSTEMİ KORUYUCU TEDBİRLER ÜRETECEĞİZ”

AK Parti’de gündem Kastamonu belediyesi AK Parti’de gündem Kastamonu belediyesi

“Sokak hayvanlarını canlıya verilen şefkatini esirgemeyen hassasiyetle bakım ve korumaya alacağız. Veteriner hekimler kontrolünde uygulamalarımızı hayata geçireceğiz. Yaban hayatını ve eko sistemi koruyucu tedbirler üreteceğiz ve daha sayamadığımız şimdilik sadece bizlerin bildiği ama sizlerle buluşmaya can atan yüksek katma değerli projelerimizi siz değerli hemşerilerimizle seçim süreci içerisinde bilahere paylaşacağız. Sosyal medyalarımız aracılığıyla paylaştığımız yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır.”

“İYİ YOLLAR TEMİZ ÇEVRE SAĞLIKLI ŞEHİR MEDENİYET DEMEKTİR”

“Yaşadığımız şehrin yüzünü görüntüsünü manzarasını değiştirmeliyiz ki insanımızın makus talihi de değiştirilsin zira iyi yollar temiz çevre sağlıklı şehir medeniyet demektir. Mutluluğun resmidir. Tüm bu ve benzeri hizmetleri sadece seçilmiş de olsa bir belediye Başkanı ve yeteri kadar belediye meclis üyesinin insafına bırakmadan katılımcı belediyecilik anlayışımız gereği mahallelerimizde esnaflarımızın yer aldığı komiteler ile bu zamana kadar faal hale getirilmemiş olan kent konseyinde tartışmadan hemşerilerimizin görüş ve önerilerini almadan gerçekleştiremeyeceğiz. Hizmetimize karar verirken gerçekleştirilme önceliklerini belirleme ve memnuniyet ölçümü değerlendirmelerine dikkat edeceğiz. Katılımcı belediyeciliğin esasları çerçevesinde hemşerilerimizin ihtiyaç ve taleplerini önceleyen tüm bu heyecan verici yenilikçi değişim gerektiren belediyeciliği hayata geçirmek için ihtiyacımız olan tek şey siz kıymetli hemşerilerimizin destekleri olacaktır. Bizler yanlış politikalarla, aciz, yardıma muhtaç bir halk topluluğu oluşturup istismar eden değil, mağdur etmemek için gövdesini ortaya koyan insanlarız. Bu sebeple sizlere üreterek kendi yağında kavurmanın ötesine geçmiş bir belediyecilik taahhüt ediyoruz. Gelin bu hikayede sizin de imzanız olsun. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere çok güze bir mirası var. Ulu Önderimiz diyor ki “Bize güvenin bizi destekleyin çünkü biz söylediklerini yapanlardanız.’ Şu göğüs kafesimi genişten umudum var oldukça güzel günlere olan inancım hiç bitmeyecek. Taşköprü’müz emin ellerde olacak.”

Editör: Serkan Kebecioğlu