CHP Merkez İlçe’de İlke Karabacak güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi. Son seçimlerde merkez ilçede aldıkları oyların yeni zaferlerin habercisi olduğunu söyleyen İlke Karabacak, “Kastamonulu hemşerilerimizin partimize gösterdiği bu teveccüh, anamızın ak sütü gibi helal olan 23 bin 379 oy, 1 Nisan 2024 tarihinden itibaren Kastamonu Belediyesi’ni Cumhuriyet Halk Partisi’nin yalansız, talansız, hakça yöneteceğinin işaretidir. Hiç kimse endişe etmesin ki Kastamonu halkçı belediyecilikle buluşacaktır” diye konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi’nde ilçe kongreleri tüm hızıyla sürüyor. Partinin Merkez İlçe Başkanlığı Olağan Genel Kurulu da dün Kuzeykent Belediye Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Mevcut başkan İlke Karabacak, tek listeyle girdiği genel kurulda yeniden CHAP Merkez İlçe Başkanı seçildi. 

Genel kurula CHP Parti Meclis üyesi Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, İl Başkanı Hikmet Erbilgin de katıldı. 

Genel kuruldaki konuşmasına Mustafa Kemal Atatürk’ün “Yaşamak için, mücadele şarttır” sözüyle başlayan İlke Karabacak, “Bu topraklarda özlemini çektiğimiz halk iktidarını kurana kadar mücadeleyi bir an olsun bırakmayacak tek bir geri adım bile atmadan sürdüreceğiz” dedi. 

Son seçimlerde merkez ilçedeki oylarını yüzde 64 arttırdıklarını söyleyen Karabacak, “14 bin 280 olan oyumuzu 23 bin 379’a çıkardık. Merkeze bağlı köylerimizde ise oyumuzu bir önceki seçime göre yüzde 63 arttırdık. 1993 olan oyumuzu 3 bin 253’e taşıdık. 46 yıl aradan sonra kendi oylarımızla ve üst üste ikinci kez Milletvekili çıkardık. Bu memleketin sesi olan Bizim Hasan’ı, Sayın Hasan Baltacı’yı yeniden Meclis’e gönderdik. Kendisine bir kez daha üstün başarılar diliyorum” diye konuştu. 

Merkez ilçede yaşanan bu oy artışının bazı çevreleri rahatsız ettiğini söyleyen İlke Karabacak, “Bu başarı kimleri rahatsız etti? Bu şehrin her bir karışında gözü olan, sat sat gözü doymayan rantçıları rahatsız etti. Bu başarı; var zamanda, yok zaman da, her zaman da küpünü dolduranları rahatsız etti. Sözümüz söz rahatsızlık vermeye devam edeceğiz” dedi. 

Elde edilen bu başarının Kastamonu Belediyesi’nin CHP tarafından yönetileceğinin habercisi olduğunu da söyleyen Karabacak, “Mayıs 2023 seçimlerinde Kastamonu merkez ilçede gösterdiğimiz bu başarı kazanacağımız yeni zaferlerin habercisidir, yeni başarıların müjdecisidir. Kastamonulu hemşerilerimizin partimize gösterdiği bu teveccüh, anamızın ak sütü gibi helal olan 23 bin 379 oy, 1 Nisan 2024 tarihinden itibaren Kastamonu Belediyesi’ni Cumhuriyet Halk Partisi’nin yalansız, talansız, hakça yöneteceğinin işaretidir. Hiç kimse endişe etmesin ki Kastamonu halkçı belediyecilikle buluşacaktır” diye konuştu. 

İlke Karabacak başkanlığındaki yeni Merkez İlçe Yönetimi şu isimlerden oluştu:

Ahmet Keskin Kastamonu İGM aday adayı Ahmet Keskin Kastamonu İGM aday adayı

“Sultan Akgün, Hale Aksu, Hikmet Başıdinç, Ferhan Conkar, Ülkü Damgacıoğlu, Erkan Ergülenoğlu, Ecenur Gökçe, İsmail Murat Gülkan, Gülay Güloğlu, Fatma Güney Akbaş, Yiğit Hamitoğlu, Uğur Hasanbeşe, Rahman Körçoban, Bertuğ Kurt, Derya Livan, Cem Mütevelli, Atakan Özdemir, Yiğit Yavuz Sezer, Nabi Simsar, Tuğçe Şahandar İnal, Kamuran Turan, Emre Yeşiloğlu, Serkan Yılmaz, Gülhan Yüce.”

(Cengiz MUHZİROĞLU)