Uluay’dan Baltacı’ya yanıt: “Belediyede hangi gazetelerin okunmasına müsaade edeceksiniz?” Uluay’dan Baltacı’ya yanıt: “Belediyede hangi gazetelerin okunmasına müsaade edeceksiniz?”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın memleketi Rize’den örnek veren partililer, “Rize’de şu an bir ilçe belediyemiz var. İlçeler düzeyinde beş belediyede iddialıyız. Karadeniz’in illerinin çoğunda merkez ilçeleri kazanabiliriz. Mesela Trabzon Ortahisar’da kazanacağız. Ordu’nun merkezi Altınordu’da kazanacağız. İl bazında da Giresun’da kazanacağız. Bu seçimde CHP’nin kırmızısını Karadeniz’de görebilirsiniz. Zonguldak, Kastamonu, Sinop’ta iddialıyız. Bartın’da seçim kıyasıya geçiyor. Samsun’da merkez ilçede iddialıyız” ifadelerini kullandı.

“BÜYÜKŞEHİRDE DE BAŞA BAŞ BİR YARIŞ VAR”

Karadeniz dışında Türkiye’nin farklı bölgelerinde de sürprizler olabileceğine dikkat çeken kurmaylar, “Güneydoğu’da bazı ilçelerde, İç Anadolu’nun pek çok ilinde artık biz kırmızı rengimizi göreceğiz” dedi. Sürpriz olabilecek illerden örnek veren partililer, “Kırıkkale ve Uşak karşı taraftan almayı hedeflediğimiz iller arasında. Isparta’da da yarıştayız. Osmaniye’de de CHP kazanırsa kimse şaşırmasın. Adıyaman’da sürpriz bir sonuç olabilir. Erzurum’da, Bingöl’de, Muş’ta kazandığımız ilçe, belde olabilir” yorumunu yaptı. CHP lideri Özel’in vurgu yaptığı Malatya’da da yarışı değerlendiren kurmaylar, “Malatya’da çok sayıda ilçede sürpriz olacağı görülüyor. Büyükşehirde de başa baş bir yarış var. Ancak burada büyükşehirde Cumhur İttifakı seçime birlikte giriyor, muhalefetin hepsinin ayrı adayı var” ifadelerini kullandı.

Editör: Banu Türkmenoğlu