Karabacak tarafından; "Yetkilileri sorumluluk almaya davet ediyoruz!" başlığıyla yayınlanan sosyal medya paylaşımında şu ifadelere yer verildi:

"250 öğrencisi ve 70 öğretmeni bulunan Tema Koleji’nin velilerden habersiz kapatma kararı almasının başta öğrencileri, velileri ve okulda görev yapan öğretmenleri mağdur ettiğini yaklaşık 1 ay önce Parti Meclisi Üyemiz Hikmet Erbilgin ile birlikte Kastamonu kamuoyuyla paylaşmış, kafasını kuma gömmeyi tercih eden İl Milli Eğitim Müdürlüğünü ve Milli Eğitim Bakanlığını göreve davet etmiştik.

Tema Koleji’nde yüzlerce çocuğumuza eğitim vermiş 3 öğretmenimiz bugün İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün sorumluluğunda olan Doğa Kültür Köyü Öğretmenevi’nde okul sahipleri tarafından darp edildi.

Eğitim kurumlarının ticarileştirilerek hizmetlerinin kamusal alandan çıkarılması ve özelleştirilmesinin bedelini çocuklarımız ve ataması yapılmayan öğretmenlerimiz değil bu sistemin sahipleri ödeyecek.

CHP Kastamonu’dan vatandaşa protesto çağrısı CHP Kastamonu’dan vatandaşa protesto çağrısı

Genel merkezimiz ile birlikte bu vandallığın sonuna kadar takipçisi olacağız ve her zaman öğretmenlerimizin yanında duracağız."Bir 1 kişi ve dövüş sanatları yapıyor görseli olabilir

Editör: Serkan Kebecioğlu